kadr z teledysku „Pull Up"

Sobel otrzymał Diamentową Płytę za jedną ze swoich płyt


27 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Związek Producentów Audio Video przyznał kolejne wyróżnienia sprzedażowe. Jednym z nagrodzonych został Sobel, który jako drugi raper w tym roku może pochwalić się tak wysokimi wynikami.

Pułapka na motyle sprzedana w ogromnym nakładzie

Dziś Związek Producentów Audio Video zaktualizował listę Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt. Tym sposobem ZPAV poinformował o ozłoceniu Uczty sanah, Amfisbeny Żabsona i Young Igiego czy podwójnie platynowej Podróży zwanej życiem oraz platynie za Jazz w wolnych chwilach Ostrego.

Zobacz: Sanah – sukces Uczty to nie kwestia gości [opinia]

W tegorocznym zestawieniu Diamentowych Płyt pojawiła się tylko jedna pozycja. Najwyższe wyróżnienie sprzedażowe w Polsce otrzymał Sobel za album Pułapka na motyle wydany nakładem Def Jam Recordings Poland. Aby rodzimy artysta został uhonorowany wspomnianą nagrodą, musi sprzedać nakład przekraczający sto pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy danego albumu. To drugie takie wyróżnienie rapowe w 2022 roku. 12 stycznia ZPAV przyznał Diamentową Płytę Quebonafide za sprzedaż Romantic Psycho.

Sobel potrzebował roku na sprzedanie stu pięćdziesięciu tysięcy płyt

Pułapka na motyle ujrzała światło dzienne 15 kwietnia zeszłego roku. Album składa się z trzynastu piosenek, a obok gospodarza wystąpili Oki, Gedz oraz Young Igi. Za warstwę muzyczną płyty odpowiadają choćby PSR, Magiera oraz Deemz. Wśród singli składających się na Pułapkę na motyle, znalazły się takie hity jak Fiołkowe Pole, Kinol oraz Alien. W listopadzie na rynek weszła również wersja deluxe, do której dodano cztery zupełnie nowe utwory. Powstawały one w trakcie prac nad albumem oraz podczas pierwszej trasy koncertowej Sobla.

Dodatkowe utwory to idealne uzupełnienie materiału wydanego w kwietniu, choć różniące się klimatem.

– zachęcają wydawcy

Sobel – Pułapka na motyle (deluxe) – odsłuch albumu

Związek Producentów Audio Video przyznał kolejne wyróżnienia sprzedażowe. Jednym z nagrodzonych został Sobel, który jako drugi raper w tym roku może pochwalić się tak wysokimi wynikami. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →