Snoop Dogg zaprezentował swój „The Algorithm” na tworzenie rapu


19 listopada 2021

Podziel się newsem:

Po kilku tygodniach głośnych zapowiedzi i szumnych obietnic 19 listopada otrzymaliśmy pierwszy album, który Snoop Dogg wydał w legendarnej wytwórni Def Jam Recordings. Jednak płyty The Algorithm z pewnością nie można postrzegać jako kolejne solowe wydawnictwo Dogg Fathera.

The Algorithm łączy współczesne i dawne gwiazdy Def Jam

W czerwcu tego roku Snoop Dogg dołączył do zespołu wytwórni Def Jam Recordings. Jednak nie w roli zakontraktowanego artysty. D-O-double-G objął bowiem funkcje łącznika pomiędzy kierownictwem legendarnego labelu, a artystami wydającymi w nim swoje płyty. W swojej nowej roli Dogg Father roztoczyć ma opiekę nad młodymi twórcami, podzielić się z nimi swoją wiedzą, a także umiejętnie poprowadzić przez zawiłe meandry muzycznego biznesu. W rezultacie pomóc ma to artystom stać się supergwiazdami. I jest to kluczowe dla zrozumienia sensu wydawnictwa, które właśnie zaliczyło swoją premierę. Pełny tytuł albumu brzmi Snoop Dogg Presents The Algorithm i jest niczym innym, jak kompilacją utworów nagranych przez dawnych oraz współczesnych artystów mogących pochwalić się kontraktem z wytwórnią założoną w 1984 roku przez Ricka Rubina i Russella Simmonsa.

Snoop Dogg przy pracy nad The Algorithm, któremu wcześniej poświęciliśmy już trochę miejsca, kierował się jasno wyznaczonym przez siebie celem. Otóż gwiazdor rapu z Long Beach albumem tym zamierza zmienić obowiązujący współcześnie algorytm tego, co jest obecnie implikuje się słuchaczom. Samej muzyce natomiast przywracając utracone gdzieś emocje.

Snoop Dogg - The Algorithm - okładka albumu
Snoop Dogg – The Algorithm

Na tej płycie jest tylu utalentowanych artystów. Tak wiele muzycznych stylów, które totalnie rozwalają algorytm. Teraz algorytmy mówią nam, w jaki sposób rapować, jak brzmieć, ale nie mówią nam, co powinniśmy czuć. Mój algorytm zapewnia uczucie, emocje, a nie brzmienie”.

– wyjaśnia Snoop Dogg.

Idea bardzo szczytna! A czy cel został zrealizowany? I kogo ostatecznie Snoop Dogg zwerbował, by swoje zamiary spełnić? Plotki głosiły, że w pracach nad The Algorithm udział wzięli, między innymi, Eminem, LL Cool J czy też duet EPMD. Niestety. Tych sław na tym wydawnictwie nie uświadczymy. A tym bardziej w kooperacji ze Snoopzillą. Potwierdziły się natomiast pogłoski, że obecni będą Mary J. Blidge, Wiz Khalifa, Dave East, Fabolous, Usher oraz Method Man & Redman. A to zaledwie kilku artystów z blisko trzydziestoosobowego grona zaproszonego na płytę The Algorithm. Pełna tracklista płyty, wraz ze wszystkimi wymienionymi gośćmi Snoop Dogga, prezentuje się o tak:

Snoop Dogg – The Algorithm – tracklista

 1. Snoop Dogg – Intro
 2. Redman & Method Man – Alright (feat. Nefertitt Avani)
 3. Snoop Dogg – No Bammer Weed
 4. Eric Bellinger, Snoop Dogg & Usher – New Oldie
 5. Fabolous & Dave East – Make Some Money (feat. Snoop Dogg)
 6. Malaya – Anxiety
 7. Jane Handcock – Like My Weed
 8. YK Osiris – Applying Pressure (feat. Snoop Dogg)
 9. Blxst & Snoop Dogg – Go To War
 10. October London – I Want You
 11. August 08 – Gyu (feat. Ty Dolla $ign & Bino Rideaux)
 12. Malaya – Inspiration
 13. Mount Westmore (Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too Short) – Big Subwoofer
 14. Snoop Dogg, Benny The Butcher, Jadakiss & Busta Rhymes – Murder Music
 15. Heydeon – Been Thru
 16. Snoop Dogg – Qualified (feat. Larry June & October London)
 17. Choc – Everybody Dies
 18. Jane Handcock – By & By
 19. Snoop Dogg & DJ Cassidy – Diamond Life (feat. Mary J Blige)
 20. Jane Handcock – Whatever You On
 21. Nefertitti Avani – Make It Last
 22. Snoop Dogg – No Smut On My Name (feat. Battle Loco & Kokane
 23. Snoop Dogg – Get My Money (feat. Prohoezak)
 24. Camino – Steady (feat. D Smoke & Wiz Khalifa)
Snoop Dogg Presents The Algorithm - okładka albumu
Snoop Dogg Presents The Algorithm – okładka albumu

Big Subwoofer był pierwszą oznaką tego wydawnictwa

Przed miesiącem uderzyło nas brzmienie Big Subwoofera, czyli premierowego singla spod szyldu Mount Westmore. Supergrupy, którą do życia powołali Ice Cube, Too $hort, E-40 oraz właśnie Snoop Dogg. Zobrazowany teledyskiem kawałek, bohater tego artykułu wykorzystał jako pierwszy singiel zwiastujący The Algorithm. Z kolei następnym oficjalnym zwiastunem tego wydawnictwa był numer Murder Music. Do jego nagrania zaproszenie od Snoopa przyjęli Benny The Butcher, Jadakiss i Busta Rhymes.

Najnowszy singiel z The Algorithm ukazał się równocześnie z dzisiejszą premierą albumu. Tym razem wybrano utwór, który Snoop Dogg stworzył z reprezentantem młodszego pokolenia w rapie. Jest nim również pochodzący z Los Angeles Blxst. W utworze zatytułowanym Go To War „stare” Zachodnie Wybrzeże spotyka się zatem z tym „nowym”. I to spotkanie także przedstawiono na klipie.

Snoop Dogg, Blxst – Go To War

Calvin Cordozar Broadus Jr na rapowej scenie obecny jest od ponad dwóch dekad. The Doggystale, czyli pierwszy solowy album, Snoop Dogg wydał natomiast w 1993 roku. Od tego czasu Doggy Dogg zaprezentował jeszcze osiemnaście wydawnictw sygnowanych tylko swoją ksywą. Łącznie sprzedał ich w ilości ponad 40 milionów. Wielokrotnie dzięki nim dotarł również na sam szczyt Billboardu. Teraz z kolei przyszedł czas w karierze Dogg Fathera, by zaopiekować się młodszymi artystami. Rezultatem tego ruchu jest album Snoop Dogg Presents The Algorithm, którego odsłuch znajdziecie poniżej.

Snoop Dogg – The Algorithm – odsłuch

Kompilacyjne wydawnictwo łączy współczesne i dawne gwiazdy legendarnego labelu Def Jam Recordings.

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →