kadr z klipu "Big Subwoofer"

Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 i Too $hort nadlatują ze wspólnym projektem


26 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Na rapowym Zachodnim Wybrzeżu pojawiła się właśnie Mount Westmore, czyli nowa supergrupa, którą założyli Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too $hort. Po kilku miesiącach zapowiedzi, legendarni raperzy przechodzą do konkretnych działań. Jednym z nich jest zaprezentowanie pierwszego oficjalnego singla jakim jest Big Subwoofer.

Mount Westmore na horyzoncie pojawiła się jeszcze zimą

Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 i Too $hort połączyli siły, a efektem tej kooperacji będzie wspólnie nagrany album. Ta informacja już jakiś czas temu zelektryzowała większość fanów klasycznego rapu. Wszakże jedni z najważniejszych westcoastowych graczy założyli właśnie zespół i patrząc na te ksywy, nie jest raczej możliwym przejść obok Mount Westmore obojętnie. Do czynienia mamy zatem z supergrupą z prawdziwego zdarzenia! Ikony rapu z Zachodniego Wybrzeża wspólny album realizują jednak niespiesznie. Too $hort zdążył już ujawnić nawet, że wraz ze Snoop Doggiem, Ice Cube’em oraz E-40 nagrał około kilkudziesięciu utworów. W sieci pojawił się już pierwszy oficjalny singiel i teledysk grupy.

Mt. Westmore
Too $hort, Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 – Mount Westmore

Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too $hort odpalają Big Subwoofer

Mount Westmore swój pierwszy oficjalny singiel i teledysk zaprezentowali w dniu 50. urodzin Snoop Doggy Dogga. Numerowi Big Subwoofer, stanowiącemu porządną dawkę klasycznego rapu z Zachodniego Wybrzeża, towarzyszy również całkiem odjechany teledysk. Klip utrzymano w klimacie niezbyt poważnego science fiction. Za jego reżyserię odpowiadają natomiast Jesse Wellens i Sam Macaroni. Widzimy w nim jak nasi bohaterzy, czyli Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too $hort, niczym kosmiczni kowboje, przemierzają bliżej nieokreśloną galaktykę. A co się tam dokładnie dzieje, to już zobaczcie sami.

Mount Westmore – Big Subwoofer 

Co ciekawe, jeden z reżyserów klipu Big Subwoofer, sławny Jesse pokusił się również o własną wersję reżyserską pierwszego teledysku supergrupy. A co jeszcze ciekawsze i istotniejsze, klip ten zmontowano do zupełnie innego numeru, a sam obrazek stanowi niejako prequel do historii przedstawionej w Big Subwoofer. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zatem nie jeden, a dwa premierowe single i klipy od Mount Westmore. W tym drugim wykorzystano natomiast utwór Fu*k You z gościnnym udziałem Dem Jointza, wraz z Fredweckiem, odpowiedzialnym także za produkcję. Łapcie więc drugi singiel od Snoop Dogga, Ice Cube’a, E-40 i Too $horta.

Mount Westmore – Fu*k You

Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too $hort założenie zespołu potwierdzili wspólnym występem

Pierwszy oficjalny singiel i klip Mount Westmore otrzymaliśmy przed kilkoma dniami. Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too $hort pierwsze efekty wspólnych muzycznych działań zaprezentowali jednak znaczenie wcześniej. Konkretnie w kwietniu podczas gali Thriller Fight Club. Starcie YouTubera i zawodowego boksera Jake’a Paula z byłą gwiazdą UFC i mistrzem Bellatora, Benem Askrenem urozmaicono bowiem koncertami, między innymi, właśnie Mount Westmore.

Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too Short - Mount Westmore
Koncert supergrupy Mount Westmore podczas Thriller Fight Club

Ich występ rozpoczął solowo Ice Cube, by zakomunikować zebranym, że It Was a Good Day. Następnie do autora Lethal Injection dołączył Snoop Dogg, a z głośników poleciały hity takie jak Gin & Juice czy Drop It Like It’s Hot. Po tej lekcji g-funku do ikon West Coastu dołączyli już weterani z Bay Area, a widzowie mogli zobaczyć Mount Westmore w pełnym składzie. Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too $hort wygodnie rozsiedli się na iście królewskich tronach. Numerem, który wspólnie zagrali był Big Subwoofer.

Mount Westmore grają Big Subwoofer podczas Triller Fight Club

Big Subwoofer zapowiada nowy album Snoop Dogga

Niestety, Big Subwoofer, mimo że podpisany przez zespół Mount Westmore, nie jest singlem zwiastującym album, jaki wspólnie nagrali Snoop Dogg, Ice Cube, E-40 & Too $hort. Na ten, jak widać, poczekać zmuszeni jesteśmy dłużej, niż wcześniej zakładaliśmy. Zamiast tego czeka nas premiera nowej solówki Snoop Dogga. Dziewiętnastej już w dyskografii gwiazdy rapu z Long Beach. Swój najnowszy longplay autor The Doggystyle zatytułował The Algorithm. Premierę tego wydawnictwa, nakładem Def Jam Recordings, zaplanowano na 12 listopada. A skąd taki, nie inny, tytuł materiału? Odpowiedź na to pytanie dostarcza na sam Dogg Father.

Na tej płycie jest tyle talentów i gatunków, że to spowoduje szaleństwo algorytmów. Obecnie algorytm nakazuje nam, byśmy słuchali konkretnego rodzaju rapu, konkretnego brzmienia, ale nikt nie mówi nikomu, jak ważny jest samo uczucie. Mój algorytm da Wam właśnie feeling, a nie brzmienie”.

Snoop Dogg o albumie The Algorithm.

Zbyt dużo o The Algorithm, który już wkrótce zaprezentuje nam Snoop Dogg jednak nie wiemy. Co natomiast tyczy się ogromnej ilości talentów, jakie wzięły udział w powstaniu tego albumu, tutaj mamy dla Was nie małą rewelacje. Jak donosi serwis Rap Genius, talentami tymi Snoop określił takie osobistości jak Mary J. Blige, LL Cool J, Slick Rick, EPMD czy Eminem! Na tych nazwiskach lista zaproszonych na The Algorithm ma się jednak nie kończyć! Z tego samego źródła wiemy także, że na płycie udzieli się Fabolous, Usher, Benny The Butcher, Busta Rhymes, Jadakiss oraz Lupe Fiasco. I jeśli wszystko to znajdzie swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to Snoop Dogg faktycznie zaserwować może nam album wyjątkowy!

Snoop Dogg - The Algorithm - okładka albumu
Snoop Dogg – The Algorithm – okładka albumu

Przed nami Mount Westmore! Zanim jednak supergrupa wyda swój album czeka nas nowe solo od rapera z Long Beach.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →