Snoop Dogg i Kendrick Lamar będą grać jazz? Oboje nagrywają płytę z wybitnym pianistą!

Ania Hofman
18 marca 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

To będzie globalna, muzyczna kooperacja!

Połączenie jazzu, hip hopu i ambitnej elektroniki – tak zapowiada się najnowsze płyta Herbie Hancocka! Wybitny jazzman postanowił zaprosić do współpracy czołowych, światowych artystów z różnych muzycznych światów. Na nowym albumie amerykańskiego pianisty i kompozytora pojawi się m.in. Kendrick Lamar,  Flying Lotus, Thundercat, Kamasi Washington i Snoop Dogg.

Skąd taki dobór artystów? Jak przyznał sam Herbie Hanckock – mimo 77 lat na karku wciąż lubi uczyć się i doświadczać nowych rzeczy, a przekraczanie granic gatunków muzycznych jest dla niego rodzajem manifestu promującego równość na świecie.

Nigdy nie przestałem odczuwać potrzeby nauki. I nigdy nie myślałem w kategoriach: Nagram tę płytę, wydam ją, wypromuję, zagram kilka koncertów, a potem za jakiś czas zrobię kolejną. (…) Chcę tworzyć muzykę, która będzie łączyć ludzi i inspirować ich do bycia obywatelami świata, a nie obywatelami Ameryki, Włoch czy Japonii.

Tak o nowej płycie zdobywca 14 nagród Grammy opowiedział w wywiadzie dla  The San Diego Union-Tribune. Czekamy z niecierpliwością!

 

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: