fot. kadr z teledysku do piosenki „Do * w sztambuch"

Sanah wyciąga rękę w kierunku maturzystów. Twierdzenie Pitagorasa, jako piosenka? Voilà!


14 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sanah w matematycznym wydaniu jeszcze nie widzieliśmy. Jak się jednak okazuje, wokalistka nie boi się nawet samego twierdzenia Pitagorasa.

Matematyczno-muzyczne twierdzenie Pitagorasa

Sanah należy niewątpliwie do czołówki polskiej sceny muzycznej – do jej poziomu nie dosięgnie prawie nikt (no może oprócz Dawida Podsiadły). Wokalistka pokazuje to na każdym kroku, między innymi współtworząc naprawdę czarujące muzyczne duety, interpretując swoje ulubione wiersze znanych poetów, a także… nagrywając twierdzenie Pitagorasa w formie piosenki.

Przeczytaj także: Hiperrealistyczny Bankiet. Sanah wykorzysta podczas koncertów przełomową technologię

Sanah
fot. kadr z teledysku do piosenki Rozwijając Rilkego

Owszem! Wokalistka została o to poproszona w jednym z komentarzy pod jej materiałami na TikToku. Prośba została uargumentowana wyciągnięciem ręki do maturzystów, którzy na pewno byliby wdzięczni Sanah za pomoc w utrwaleniu wymagającego materiału. No i cóż, na efekty nie trzeba było długo czekać, a twierdzenie Pitagorasa otrzymało właśnie o wiele przyjemniejszą postać. Zresztą zobaczcie sami:

@sanah #szkołah ♬ original sound – officialsanah.music

Matematyczna odsłona Sanah jest niewątpliwie próbą dalszej promocji najnowszego wydawnictwa wokalistki, w ramach którego podjęła się interpretacji utworów poetyckich siedmiu polskich poetów, a także jednego zagranicznego. Tym samym nowe życie uzyskała twórczość: Adama Asnyka (dwa utwory Da Bóg zasiąść w Polsce wolnej, Kamień), Wisławy Szymborskiej (Nic dwa razy), Juliana Tuwima (Warszawa), Juliusza Słowackiego (Hymn), Jacka Cygana (Rozwijając Rilkego), Adama Mickiewicza (Do * w sztambuch) oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Bajka), a także Edgara Allana Poego (Eldorado). Nową twórczość artystka zaprezentuje podczas nadchodzących koncertów, które odwiedzą jeszcze:

  • 14 listopada – Poznań, Sala Ziemi – Poznań Congress Center SOLD OUT
  • 15 listopada – Poznań, Sala Ziemi – Poznań Congress Center
  • 23 listopada – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka SOLD OUT
  • 24 listopada – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
  • 30 listopada – Warszawa, Filharmonia Narodowa SOLD OUT
  • 1 grudnia – Warszawa, Filharmonia Narodowa SOLD OUT
  • 9 stycznia 2023 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre SOLD OUT
  • 10 stycznia 2023 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre ICE Kraków

BANKIET u sanah TOUR, zobacz!

Sanah w matematycznym wydaniu jeszcze nie widzieliśmy. Jak się jednak okazuje, wokalistka nie boi się nawet samego twierdzenia Pitagorasa. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Matematyczno-muzyczne twierdzenie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →