fot. Katarzyna Mieszawska

Sanah“Uczta”, goście i… nowy album! Wiemy, kiedy premiera


18 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sanah dyskretnie wypuściła preorder swojego najnowszego albumu. Muzyczna Uczta to nie tylko koncerty. Nadciąga nowe!

Sanah – muzyka szybsza od światła. Tylko pozazdrościć tempa

Artystka od początku swojej kariery pracuje na najwyższych obrotach i może pochwalić się porażającą wręcz regularnością wydawniczą. Przy każdym jej projekcie, który zaczyna się, ledwo kończy się ten poprzedni, zastanawiam się: czy te piosenki pisane są na bieżąco, czy może sanah ma w swoim domu szafę, pękającą w szwach od utworów napisanych na zaś.

Bądź na bieżąco! Wszystkie najświeższe informacje o sanah

Fani wokalistki nie mogliby być bardziej zadowoleni – tym bardziej, że Uczta to coś więcej, niż początkowo się wydawało. Wiosenna trasa – szur, przecież Irenka ukazała się w maju 2021, została ograna jesienią podczas tournée Kolońska i Szlugi. Kolejny objazd po Polsce przy cieplejszych temperaturach to naturalna sprawa. Grafiki promujące Ucztę też specjalnie wątpliwości nie budziły. Wiemy, że sanah jest fanką Artura Rojka, Kwiatu Jabłoni, Igora Herbuta, Vito Bambino (o tym wiemy akurat od dawna), Darii Zawiałow, Mięthy Dziesięć miast na trasie, goście na koncertach. OK, ma to sens.

Z tym, że to prawdopodobnie nie wszystko. Albo raczej – Uczta w towarzystwie specjalnych gości to nie tylko koncerty. Tym razem uroczysty czwartkowy obiad przesuwa się na jeden z kwietniowych piątków, bowiem… artystka dyskretnie ogłosiła preorder nowej płyty!

sanah uczta preorder płyty
fot. materiały prasowe

Nikt nie wstaje od stołu

Podejrzenia zaczęły się pojawiać, kiedy ukazał się utwór Mamo tyś płakała nagrany przez artystkę wspólnie z Igorem Herbutem. Wczoraj z kolei swoją premierę miał numer Szary świat z Kwiatem Jabłoni. Nazwiska współuczestniczących muzyków dziwnie pokrywają się z fanowskimi deklaracjami promującymi Ucztę.

Goście na koncercie, czy goście na płycie? Both? Both. Both. Both is good.

Tak więc wczoraj miała miejsce premiera drugiego singla zapowiadającego muzyczną ucztę sanah, a wczoraj wieczorem ruszył również preorder albumu.

sanah i Kwiat Jabłoni – Szary świat

„Uczta” to trzeci studyjny album sanah. Sama artystka określa go mianem „najważniejszego projektu w życiu”. Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu. Wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć.

– czytamy w informacji prasowej.

Wydawnictwo będzie liczyć jedenaście utworów i ukaże się już za niecały miesiąc – 15 kwietnia 2022 roku. Płytę w przedsprzedaży można zamówić na stronie empik.com

Tracklista albumu Uczta

1.    Mamo tyś płakała feat. Igor Herbut
2.    Szary świat feat. Kwiat Jabłoni
3.   Czesława feat. Natalia Grosiak (Mikromusic)
4.    …
5.    …
6.    …
7.    …
8.    …
9.    …
10.    …
11.    …

Rozsmakuj się w muzyce. Doświadczenie jak fine dining

Trasa sanah wystartuje 18 kwietnia i rozpocznie się wyjątkowym koncertem w Warszawie. Występy rozpoczną się dopiero po – jak się okazało – premierze nowej płyty. Czy trzy dni starczą fanom na nauczenie się nowych tekstów?

sanah Uczta Tour 2022 koncerty
sanah – koncerty 2022

Sanah dyskretnie wypuściła preorder swojego najnowszego albumu. Muzyczna Uczta to nie tylko koncerty. Nadciąga nowe! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Sanah – muzyka szybsza od światła. Tylko pozazdrościć tempa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →