materiały prasowe

sanah silniejsza niż ABBA. Taco Hemingway rozpycha się na OLiS – nowe zestawienie


18 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Najnowsze zestawienie OLiS ponownie zawładnięte przez Polaków na podium. ABBA sprzedała się gorzej niż sanah, a Taco Hemingway zdominował notowanie liczbą wymienionych płyt.

sanah na podium OLiS

ZPAV opublikował najnowsze zestawienie OLiS za sprzedaż między 5 a 11 listopada. Mimo premiery albumu Voyage, ABBA nie zdominowała notowania i zajęła drugie miejsce. Na szczycie podium ponownie zasiadła sanah z płytą Irenka. Krążek znajduje się na Oficjalnej Liście Sprzedaży już dwadzieścia siedem tygodni i osiągnął poczwórnie platynowe wyróżnienie. Oznacza to, że sanah musiała sprzedać ponad sto dwadzieścia tysięcy egzemplarzy swojej najnowszej płyty. Piosenkarka zajęła także ósme miejsce zestawienia za sprawą Królowej Dram, która również pokryła się poczwórną platyną.

Zobacz: Daria Zawiałow ma większy fanbase niż sanah? Zaskakujące rozstrzygnięcie MTV EMA 2021

Podium zamyka Mata z październikową premierą Młody Matczak. Zawodnik SBM Label sprzedał już ponad dziewięćdziesiąt tysięcy płyt drugiej płyty w karierze, przez co ZPAV przyznał Matczakowi potrójnie platynową płytę. Tuż za podium uplasował się Organek z albumem Na razie stoję, na razie patrzę wydanym nakładem Mystic Production.

sanah – kolońska i szlugi

Nowości na OLiS

W najnowszym zestawieniu OLiS znalazło się jedynie pięć nowości. Oprócz Organka i ABBY na OLiS-ie zadebiutowała również Natalia Szroeder, zamykając pierwszą dziesiątkę albumem Pogłos. Na 36. miejscu uplasował się album Il Volo Sings Morricone, a na 42. Empik prezentuje: Najpiękniejsza muzyka na święta.

Taco Hemingway lepiej od sanah i Eda Sheerana

Podobnie jak sanah, Ed Sheeran znalazł się w najnowszym notowaniu dwukrotnie. Na 5. miejscu uplasował się najnowszy album brytyjskiej gwiazdy = (Equals), a tuż za nim Divide. Drugi z wymienionych albumów spędził na OLiS już dziewięćdziesiąt dziewięć tygodni, a ZPAV przyznał Sheeranowi diamentową płytę.

Przeczytaj również: Ed Sheeran i jego miłosne równania – recenzja albumu = (Equals)

Mimo dominującej popularności sanah czy globalnej rozpoznawalności Eda Sheerana najnowsze notowanie OLiS zdominował Taco Hemingway. Raper pojawił się w zestawieniu aż pięciokrotnie zaczynając od Marmuru na 19. miejscu. Kolejne pozycje Hemingwaya to: 23. miejsce Szprycera, 27. pozycja Trójkąta Warszawskiego, 30. lokata Umowy o dzieło oraz zamykający zestawienie Wosk. Wszystkie wymienione albumy oprócz Wosku pokryły się platyną. Ostatni z wymienionych krążków sprzedał się w nakładzie przekraczającym piętnaście tysięcy płyt, za co ZPAV przyznaje złote wyróżnienie.

Najnowsze zestawienie OLiS ponownie zawładnięte przez Polaków na podium. ABBA sprzedała się gorzej niż sanah, a Taco Hemingway zdominował notowanie liczbą wymienionych płyt. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins sanah […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →