fot. Karol Małecki

Rubens zapowiada płytę i zapewnia, że „Jakoś trzyma się”


08 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Rubens jest ciągle na fali wznoszącej. Artysta wydał nowy singiel Jakoś trzymam się i zapowiedział długogrający krążek.

Rubens idzie po swoje

Rubens zaczął swoją solową karierę z przytupem. Jego singiel Wszystko OK? podbija polskie stacje radiowe i sprawia, że gość, który wówczas był zazwyczaj gdzieś z boku, teraz zaczyna odgrywać pierwsze skrzypce i stoi w samym centrum. Gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego większość zapewne kojarzy z występów z Darią Zawiałow, w bardzo krótkim czasie mocno przebił się do świadomości słuchaczy. Popularny singiel w radiu to jedno. Rubens zaśpiewał również z Darią singiel Wszystko OK? podczas koncertu na Męskim Graniu w Poznaniu. To nadal nie koniec, bo artysta wzniósł się jeszcze wyżej, gdy wystąpił jako support Dawida Podsiadło przed kilkudziesięciotysięczną publicznością na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Rubens zapowiada płytę i zapewnia, że „Jakoś trzyma się”
fot. Piotr Tarasewicz

Sprawdź także: Open’er Festival: jak to jest z polskimi artystami? Niby mrozi, ale mają dla kogo grać [felieton]

Dla debiutującego (no, w pewnym sensie) artysty na pewno jest to nobilitacja i uskrzydlenie motywujące do dalszego rozwoju. A ten rozwój Rubens niewątpliwie jeszcze zaliczy. Muzyk podzielił się nowym kawałkiem Jakoś trzymam się, który jest jednocześnie pierwszą zapowiedzią jego solowej, długogrającej płyty. Za muzykę, słowa, produkcję muzyczną, gitary, chórki, bas, pianino i oczywiście wokal odpowiada sam Rubens. Utwór zmiksował Marcin Gajko, zaś na perkusji zagrał Tomasz „Harry” Waldowski. Klip do Jakoś trzymam się wyreżyserował Mateusz Miszczyński, który stoi również za obrazkiem do kawałka Pani Zamieć. Informacji o płycie jak na razie brak, ale na ten moment wiadomo, że ukaże się ona późną jesienią. Jak również potwierdził już artysta na swoim Facebooku, znajdą się na niej wyłącznie nowe numery. Oznacza to, że nie znajdziemy tam kawałków z EP-ki Wynoszę się. Nie zmienia to faktu, że jest na co czekać! Konkrety powinniśmy poznać już wkrótce.

Rubens – Jakoś trzymam się

Rubens jest ciągle na fali wznoszącej. Artysta wydał nowy singiel Jakoś trzymam się i zapowiedział długogrający krążek. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Rubens idzie po swoje Rubens zaczął swoją solową […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →