fot. HBO

„Ród smoka” już niedługo zawita na HBO. Jakie prośby względem produkcji miał George R.R. Martin?


11 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Ród smoka już niedługo podbije nasze ekrany. Jakie prośby względem realizacji produkcji miał George R.R. Martin?

Kraina Westeros powraca

Od finału słynnej Gry o tron mijają już trzy lata. Dalej nie milką echa jej wpływów na rynek szeroko pojętej kultury, bowiem poprzeczka została zawieszona przez produkcję naprawdę wysoko. Oczywiście nie są to tylko pozytywne głosy, ponieważ każdy z nas pamięta chyba, jak zakończył się 8. sezon serialu. Jednym z powodów takiego obrotu spraw był brak ingerencji George’a R.R. Martina, którego wizje zostały odrzucone przez scenarzystów. Jak się jednak okazuje, sytuacja nie powtórzy się przy okazji nadchodzącego Rodu smoka, ponieważ autor książek ma na niego realny wpływ.

Przeczytaj także: Ród smoka wkrótce na HBO MAX. Serial zawiera za dużo scen seksu według jednego z aktorów

ród smoka hbo max gra o tron
fot. HBO

Twórcy serialu zdradzili prośby, jakie pisarz wystosował względem produkcji. Miquel Sapochnik i Ryan J. Condal w rozmowie z serwisem Insider zdradzili warunki, jakie postawił im George R.R. Martin. Jednym z nich było poruszenie wątku Jaehaerysa II Targaryena, dziadka Daenerys, który zasiadał na Żelaznym Tronie.

Showrunnerzy Gry o tron David Benioff i D.B. Weiss pominęli Jaehaerysa ze względu na powody związane z przejrzystością, których Martin naprawdę nie rozumiał. On miał fioła na tym punkcie. Chciał, żebyśmy to naprawili

– powiedział Sapochnik.

Kolejną prośbą było ukazanie istot, z których słynie świat Gry o tron. Mowa tu oczywiście o smokach, których w pierwszym sezonie produkcji zobaczymy aż dziewięć, a łącznie na naszym ekranie latać będzie ich aż siedemnaście. Każdy z nich będzie miał również swoje charakterystyczne cechy, a także barwy rodowe związane z mieszkańcami Westeros.

Martin miał nadzieję, że Ród smoka będzie idealną okazją dla fanów, by zobaczyć smoki o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. (…) Martin poprosił również, by Ród smoka zawierał wiele symbolicznych kolorów związanych z wszystkimi głównymi i pomniejszymi rodami Westeros. Rozmawiał z Condalem na temat heraldyki, którą fani zobaczą, i jej znaczenia dla fabuły

– podaje serwis Insider.

Produkcja Ród smoka ukaże się na HBO i HBO Max już 22 sierpnia.

Ród smoka już niedługo podbije nasze ekrany. Jakie prośby względem realizacji produkcji miał George R.R. Martin? Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym cypherze […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →