kadr z wideo

ReTo kolejnym gościem cyklu „Nobocoto Legacy”


29 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

SBM Label kontynuuje serię NBCT Legacy. Tym razem o swojej historii związanej ze studiem Nobocoto opowiedzieli DJ Johny oraz ReTo.

Nobocoto wchodzi w nowy rozdział w trzecim odcinku serii

Wczoraj SBM Label opublikowało trzeci epizod cyklu NBCT LEGACY, w którym duet realizator-raper opowiada historię studia założonego przez Solara. W najnowszym odcinku serii wystąpili ReTo oraz DJ Johny, którzy współpracują ze sobą od lat. Z sześciominutowego filmu dowiadujemy się m.in. kiedy pierwszy raz się poznali oraz jak wpłynęło to na dalsze działania artystyczne Igora. Jest to jednocześnie odcinek przedstawiający przełomowy moment przenosin studia do nowej lokalizacji. Wideo wyprodukował kolektyw volni. Reżyserem oraz kierownikiem produkcji był Oskar Machalski.

Zobacz: ReTo zapowiada kolejny album w tym roku. Tym razem raper stawia na solowe wydawnictwo

Po latach spędzonych w domu Solara i w garażu na Konwaliowej przyszedł czas na pierwsze profesjonalne studio. Nobocoto przeniosło się na warszawskie Bemowo, gdzie na terenie Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczęło nowy rozdział w swojej historii i działa do dziś.

– czytamy w opisie.

NBCT Legacy: ReTo + DJ Johny

Studio Solara funkcjonuje już półtorej dekady

Pierwszy odcinek NBCT Legacy ukazał się w styczniu. Jednocześnie warszawska wytwórnia ogłosiła, że w 2022 roku mija dokładnie piętnaście lat od założenia studia Nobocoto przez Solara. W debiutanckim epizodzie wystąpili właśnie założyciel marki oraz Białas, którego Solar wówczas realizował.

Zobacz: Nobocoto Talents, czyli kolejna akcja dla młodych artystów od SBM Label

2022 to dla Nobocoto wyjątkowy rok, gdyż właśnie mija 15 lat odkąd w jednym z bloków na Warszawskim Żoliborzu, w pokoju który został zaaranżowany na studio domowe, zostały wbite pierwsze amatorskie wokale. Kto mógł podejrzewać, że ta niewinna próba okaże się pierwszym klockiem domina w pasjonującej historii dziejącej się na oczach setek tysięcy osób? To co widać na teledyskach, czy słychać na płytach to już efekt końcowy. Wszystko wydaje się oczywiste i łatwe. Nie widać całego trudu, setek powtórzeń, euforii, frustracji, kreatywności przychodzącej z najmniej oczekiwanej strony. Inspirujących rozmów, spontanicznych spotkań i zlepków przypadków z których tworzy się legenda. A wszystkie te momenty dzieją się… w studio. Z okazji tak znaczącego jubileuszu postanowiliśmy odsłonić dla Was backstage i podzielić się naszą historią.


Zaczynamy od ‘Nobocoto Legacy’, czyli projektu specjalnego, w którym pokażemy jak wyglądała nasza droga, ale zrobimy to oczami Artystów i realizatorów, którzy nam w niej towarzyszyli. W trailerze mogliście usłyszeć trzy (jakże wyjątkowe!) głosy, ale zostawiliśmy dla Was również kilka niespodzianek.


I mimo, że dziś sięgamy do początków, to nasza uwaga skierowana jest już w przyszłość. Po kilku miesiącach intensywnych prac, z dumą odsłaniamy nasze odświeżone logo, nową stronę internetową, oraz najważniejsze – nowe studio!
15-lecie to dla nas nie tylko czas podsumowań, ale i idealny moment aby zebrać wszystkie nasze doświadczenia z piętnastu lat i wyruszyć w dalszą, ekscytującą podróż. To dopiero początek zmian które dla Was przygotowaliśmy, bądźcie z nami w tym wyjątkowym roku!

– zapowiadali wówczas organizatorzy (pisownia oryginalna).

Na drugi odcinek nie musieliśmy czekać długo. Epizod z Januszem Walczukiem i Żabsonem ukazał się kilka dni po zainaugurowaniu cyklu przez założycieli SBM Label. Stołeczna wytwórnia nie zdradziła, skąd pojawiła się tak duża przerwa między odcinkami.

SBM Label kontynuuje serię NBCT Legacy. Tym razem o swojej historii związanej ze studiem Nobocoto opowiedzieli DJ Johny oraz ReTo. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →