youtube

“NBCT LEGACY” z nowym odcinkiem, gościnnie Żabson i Janusz Walczuk


06 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Na kanale youtube’owym wytwórni SBM Label pojawił się dziś drugi odcinek serii krótkich filmów opowiadających o historii studia nagraniowego NOBOCOTO w Warszawie. Gościnnie wzięli w nim udział Żabson oraz Janusz Walczuk. Sprawdź szczegóły.

Inicjatywa NBCT LEGACY

Kultowe warszawskie studio nagraniowe, NOBOCOTO, założone przez Solara i Białasa obchodzi w tym roku swoje piętnaste urodziny. Z tej okazji założyciele studia ruszyli z mini serialem, w którym różne postacie ze sceny muzycznej wspominają dzieje wspomnianego studia. Autorami dokumentu jest krakowski kolektyw volni., natomiast za muzykę w intro odpowiada blind.scream. W pierwszym odcinku gościnnie udział wzięli Solar i Białas, w drugim – Żabson i Janusz Walczuk.

Żabson Janusz Walczuk
Logo NOBOCOTO, źródło: Instagram

2022 to dla Nobocoto wyjątkowy rok, gdyż właśnie mija 15 lat odkąd w jednym z bloków na Warszawskim Żoliborzu, w pokoju który został zaaranżowany na studio domowe, zostały wbite pierwsze amatorskie wokale. Kto mógł podejrzewać, że ta niewinna próba okaże się pierwszym klockiem domina w pasjonującej historii dziejącej się na oczach setek tysięcy osób? To co widać na teledyskach, czy słychać na płytach to już efekt końcowy. Wszystko wydaje się oczywiste i łatwe. Nie widać całego trudu, setek powtórzeń, euforii, frustracji, kreatywności przychodzącej z najmniej oczekiwanej strony. Inspirujących rozmów, spontanicznych spotkań i zlepków przypadków z których tworzy się legenda. A wszystkie te momenty dzieją się… w studio. Z okazji tak znaczącego jubileuszu postanowiliśmy odsłonić dla Was backstage i podzielić się naszą historią.

Zaczynamy od ‘Nobocoto Legacy’, czyli projektu specjalnego, w którym pokażemy jak wyglądała nasza droga, ale zrobimy to oczami Artystów i realizatorów, którzy nam w niej towarzyszyli. W trailerze mogliście usłyszeć trzy (jakże wyjątkowe!) głosy, ale zostawiliśmy dla Was również kilka niespodzianek.

I mimo, że dziś sięgamy do początków, to nasza uwaga skierowana jest już w przyszłość. Po kilku miesiącach intensywnych prac, z dumą odsłaniamy nasze odświeżone logo, nową stronę internetową, oraz najważniejsze – nowe studio!

15-lecie to dla nas nie tylko czas podsumowań, ale i idealny moment aby zebrać wszystkie nasze doświadczenia z piętnastu lat i wyruszyć w dalszą, ekscytującą podróż. To dopiero początek zmian które dla Was przygotowaliśmy, bądźcie z nami w tym wyjątkowym roku!

– zapowiadali autorzy cyklu

NBCT LEGACY: Żabson + Janusz Walczuk / s01e02

Przeczytaj także: SBM Starter prezentuje bambi, drugą raperkę w historii akcji

Na kanale youtube’owym wytwórni SBM Label pojawił się dziś drugi odcinek serii krótkich filmów opowiadających o historii studia nagraniowego NOBOCOTO w Warszawie. Gościnnie wzięli w nim udział Żabson oraz Janusz Walczuk. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →