fot. Ewelina Eris Wójcik

Ralph Kaminski pojedzie na Eurowizję? Artysta wypowiada się na temat słynnego konkursu


12 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ralph Kaminski 2022 rok na pewno może zaliczyć do udanych. Jakie plany na przyszły rok ma wokalista? Czy jest wśród nich występ na Eurowizji?

Ralph Kaminski pojedzie na Eurowizję 2023?

O Konkursie Piosenki Eurowizji na pewno nie można powiedzieć tego, że jest to wydarzenie nudne. Oprócz wypełniających je kolorów, strojów i fajerwerków, co roku pojawiają się na nim przeróżni artyści, którzy swoją oryginalnością przebijają kolejne granice. Nic więc dziwnego, że z roku na rok każdy kraj zaczyna traktować Eurowizję z coraz to większą dozą profesjonalizmu – w końcu wygranie konkursu zapewnia naprawdę ogromne możliwości.

Przeczytaj także: Ralph Kaminski: „Bal u Rafała” wzorcowym przykładem retromanii [recenzja]

Ralph Kaminski Bal u Rafała recenzja
fot. Dawid Grzelak

Jak zawsze z początkiem września rozpoczynają się również spekulacje na temat tego, kto mógłby reprezentować nasz kraj (przypomnijmy, że na Eurowizję może pojechać utwór, który nie został oficjalnie wypuszczony przed dniem 1 września). Po tegorocznym wyniku Krystiana Ochmana fani konkursu mają nadzieję, że pójdziemy o krok dalej i w zbliżającym się wydarzeniu zameldujemy się nawet w pierwszej dziesiątce stawki. Kogo musielibyśmy jednak wysłać w biało-czerwonych barwach, by taki scenariusz mógł się spełnić? Otóż nowy potencjalny reprezentant zgłosił się tak naprawdę sam.

Mowa tu oczywiście o Ralphie Kaminskim, który w wywiadzie przeprowadzonym dla Onetu nie krył swojego eurowizyjnego uwielbienia, a także tego, że marzy o tym, by na nim wystąpić.

Powiem prosto z mostu – ja marzę o Eurowizji. Uważam, że jest to festiwal dla mnie. Zwłaszcza teraz, kiedy podczas koncertów nie tylko śpiewam, ale także tańczę i wszystko wygląda jak na przepięknym obrazku. Myślę, że kiedyś to się wydarzy, prędzej czy później. Specjalnie mówię o tym na głos, ponieważ mam wrażenie, że wtedy wszystko się spełnia. Wiele marzeń w ten sposób zrealizowałem. Dlatego wiem, że przyjdzie czas na Eurowizję

– powiedział w wywiadzie dla Onetu wokalista.

A Wy widzielibyście Ralpha na Eurowizji 2023?

Które miasto zajmie się organizacją?

Szkoda, że ​​nasi koledzy i przyjaciele w Ukrainie nie mogą być gospodarzami Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Poproszenie o organizację największego i najbardziej złożonego konkursu muzycznego na świecie to wielki przywilej. BBC dokłada wszelkich starań, aby wydarzenie było prawdziwym odzwierciedleniem kultury ukraińskiej, a także pokazywało różnorodność brytyjskiej muzyki i kreatywności. BBC rozpocznie teraz proces poszukiwania miasta-gospodarza, które będzie z nami współpracować przy realizacji jednego z najbardziej ekscytujących wydarzeń w Wielkiej Brytanii w 2023 roku.

– powiedział Tim Davie, dyrektor generalny BBC.

Proces wyboru miasta-gospodarza ruszył już kilka tygodni temu, ale sama decyzja zostanie nam ujawniona dopiero w zbliżających się miesiącach. Na ten moment aż czternaście miast zadeklarowało chęć sprowadzenia Eurowizji do siebie. Oto one:

 • Belfast (Irlandia Północna)
 • Birmingham (Anglia)
 • Brighton (Anglia)
 • Bristol (Anglia)
 • Cardiff (Walia)
 • Glasgow (Szkocja)
 • Leeds (Anglia)
 • Liverpool (Anglia)
 • Londyn (Anglia)
 • Manchester (Anglia)
 • Sheffield (Anglia)
 • Sunderland (Anglia)
 • Wolverhampton (Anglia)
 • Aberdeen (Szkocja)

Ralph Kaminski 2022 rok na pewno może zaliczyć do udanych. Jakie plany na przyszły rok ma wokalista? Czy jest wśród nich występ na Eurowizji? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →