kadr z występu Blanki na Eurowizji

Blanka wystąpi w finale Eurowizji 2023!

Obserwuj nas na instagramie:

Reprezentantka Polski, Blanka, awansowała do finału Eurowizji 2023 i zaśpiewa 13 maja na hali M&S Bank Arena w Liverpoolu.

Poznaliśmy skład finału Eurowizji 2023

Mamy to! Reprezentantka Polski, Blanka, obok reprezentantów Armenii, Estonii, Belgii, Cypru, Słowenii, Austrii, Albanii, Litwy, Australii awansowała z drugiego półfinału Eurowizji 2023 i zaśpiewa podczas wielkiego finału w Liverpoolu w sobotę, 13 maja. Powyższe reprezentacje dołączyły tym samym do Chorwacji, Finlandii, Mołdawii, Szwajcarii, Czech, Izraela, Portugalii, Szwecji, Serbii i Norwegii dopełniając skład wielkiego finału.

Udział Blanki w konkursie budził w Polsce spore kontrowersje. Jednak nie ze względu na samą artystkę, a sposób, w jaki polskie jury podeszło do kwestii głosowania w krajowych eliminacjach. Pojawiały się nawet liczne petycje o anulowanie wyników i powtórzenie konkursu z innym jury lub po prostu wysłanie na Eurowizję faworyta fanów konkursu w naszym kraju, Janna. Nic takiego jednak się nie wydarzyło i to Blanka reprezentuje Polskę. Sprawdźcie wykonanie utworu Solo na żywo w półfinale Eurowizji.

Występ Blanki w półfinale

Przewidywania fanów

Jak powszechnie wiadomo, dużą część głosów w wielkim finale stanowią te otrzymane od widzów. Dlatego niezwykle ważne są wszelkie przed konkursowe rankingi i przewidywania. W tym najważniejszym, istniejącym od 16 lat międzynarodowe fankluby ze Stowarzyszenia OGAE oddają głosy na faworytów muzycznego konkursu i dzielą się wynikami przed rozpoczęciem zmagań na żywo. W tym roku głosowało 4853 osób. Niestety Blanka nie wypada w głosowaniu najlepiej. Znalazła się na 25 miejscu pośród 37 startujących nacji. Nie przekreśla to jednak jej szans na zajęcia dobrego miejsca w wielkim finale. Tym bardziej że jej notowania w głosowaniu fanklubów nie wskazywały awansu z półfinału, a ten udało się jej jednak wywalczyć. Trzymamy kciuki.

Reprezentantka Polski, Blanka, awansowała do finału Eurowizji 2023 i zaśpiewa 13 maja na hali M&S Bank Arena w Liverpoolu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Poznaliśmy skład finału Eurowizji 2023 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →