kadr z teledysku „Planeta i ja"

Ralph Kaminski„Planeta i ja”, wyciskacz łez, jakiego nie było


04 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Ralph Kaminski za każdym razem, kiedy myślę, że bardziej już nie można – bardziej wzruszyć, bardziej rozczulić – jednak to robi. Posłuchajcie singla Planeta i ja.

Ralph Kaminski ogłasza bal

Artysta prężnie promuje swój nadchodzący, czwarty solowy album, a jednocześnie trzecie w pełni autorskie wydawnictwo. Bal u Rafała nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, lecz zapewne ukaże się raczej wcześniej niż później. Dotąd wokalista zdążył oficjalnie przedstawić już trzy single ze swego nowego repertuaru oraz zagrać nieopublikowany materiał na koncertach. Dzisiejsza premiera, czyli Planeta i ja to utwór nieznany szerzej, lecz zdążył już wycisnąć łzy z oczu tym, którzy byli na występach Ralpha podczas jego letniej trasy.

Przeczytaj: Ralph Kaminski: jego nowe wcielenie urządziło Bal u Rafała [felieton]

Ralph Kaminski planeta i ja
fot. screen z teledysku Planeta i ja

Gwiazdy i metafory

Bez kontekstu można mieć wrażenie, że być może Ralph Kaminski robi w tym utworze voltę w kierunku Kosmicznych energii, najbardziej reprezentatywnego singla z jego drugiego albumu, Młodość; galaktyczna oprawa tudzież użyte słowa-klucze mogą zdradzać fascynację artysty wszechświatem. Tytułowa planeta jest przede wszystkim wyjątkowo zgrabną metaforą, podkreślającą ogromną odległość, dzielącą Ralpha i niesamowicie ważną dla niego osobę – chęć zagrania na skojarzeniu to stanowczo drugi lub trzeci czy nawet dalszy plan.

Planeta i ja to spokojna ballada wykonana przy skromnym akompaniamencie instrumentów. Podobnie, jak nie tylko przy poprzednich singlach z Balu u Rafała, ale i również przy jego solowych albumach, muzyka jest skromna i oszczędna. Efekt wow ma powodować wokal artysty, uzupełniony o międzyplanetarne dźwięki i łagodną gitarę.

To nie jest piosenka na każdą okazję. Ale może być na te szczególne, bo jest wyjątkowa.

Ralph Kaminski – Planeta i ja (Official Video)

Ralph Kaminski za każdym razem, kiedy myślę, że bardziej już nie można – bardziej wzruszyć, bardziej rozczulić – jednak to robi. Posłuchajcie singla Planeta i ja. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Ralph […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →