Przezroczysta krew – zapiski z hip-hopowego backstage’u


24 grudnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Krew, pot, łzy, trochę patologii, trochę anegdotek. Tak o swojej książce pisze jej autorka. Ale o czym właściwie będzie Przezroczysta krew? Sprawdzajcie szczegóły

Przezroczysta krew – branża bez tajemnic

Przezroczysta krew to książka podsumowująca dekadę w branży hip-hopowej z perspektywy, która mnie, jako fana tego gatunku muzycznego ciekawiła najbardziej. To dzięki tej książce poznamy tę scenę z nieco innej strony, czyli od kuchni.

Przezroczysta Krew

Współpraca z raperami, trasy koncertowe, alkohol, brak snu, zaburzenia emocjonalne. To tylko niektóre kwestie, z którymi musi zmagać się osoba pracująca jako stage manager. Jak sama autorka twierdzi, nic nie ukształtowało jej tak jak zrobiła to ta branża. Nic też jednak nie sprawiło jej takiego zawodu jak ona. Ciągłe życie w trasie i zanikająca z dnia na dzień granica odróżniająca życie zawodowe od prywatnego, a także budowanie relacji w oparach wódki i narkotyków. Jednak pomimo wielu wad, ta praca ma także mnóstwo zalet. Ta książka zabierze nas w świat, który dla zwykłego fana hip-hopu jest szczelnie zamknięty. Poznamy historie, o których teoretycznie nie powinniśmy usłyszeć. Ale przede wszystkim, dowiemy się jak wygląda produkcja największych eventów hip-hopowych w Polsce.

Tytuł książki to prawdopodobnie odwołanie do utworu Rasmentalism Przezroczysta krew, w którym Ras dokonuje refleksji nad życiem, alkoholem i otaczającym go światem.

Kim jest autorka?

Przezroczysta krew, to pierwsza książka Zuzanny Pszczółkowskiej, która ma być niejakim pożegnaniem z branżą. Przez ponad 10 lat pracowała przy tworzeniu największych wydarzeń hip-hopowych w Polsce, oraz przy trasach koncertowych najsłynniejszych raperów w naszym kraju. Quebonafide, Taco Hemingway, PRO8L3M, czy Sokół. To tylko kilka postaci, z którymi współpracowała Pszczółkowska. Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać współtworzenie takich imprez jak Polish Hip Hop Festival, Open’er, Tauron Nowa Muzyka czy Audioriver. Wydaje mi się, że nie ma innej osoby, która lepiej opowiedziałaby te wszystkie historie.

I Ty możesz zostać wydawcą!

Trwa akcja crowdfundingowa, która ma na celu zebraine kwoty umożliwiającej szeroką dystrybucję książki. Im więcej pieniędzy zostanie zebranych, tym większy będzie nakład Przezroczystej Krwi. Do końca zbiórki już niewiele, a cel założony przez autorkę bliski osiągnięcia! Zachęcamy Was zatem do wsparcia Zuzanny Pszczółkowskiej. Wspólnymi siłami możemy pomóc wydać jedną z najciekawszych książek nadchodzącego roku, nie tylko dla fanów hip-hopu. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj i w poniższym poście.

Krew, pot, łzy, trochę patologii, trochę anegdotek. Tak o swojej książce pisze jej autorka. Ale o czym właściwie będzie Przezroczysta krew? Sprawdzajcie szczegóły Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Przezroczysta […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →