Projekt ØNA powraca na żywo. Wyjątkowy koncert Organka już niedługo


30 września 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Wyjątkowy projekt ØNA powraca w odsłonie live. Już niedługo Organek połączy siły z polskimi wokalistkami na jednej scenie. Sprawdź szczegóły!

ØNA – muzyczna inicjatywa Organka i polskich wokalistek

Projekt ØNA zadebiutował w 2018 roku podczas trasy Męskie Granie. Stojący za jego realizacją lider zespołu Organek zaprosił do wspólnego koncertu polskie wokalistki, aby przypomnieć odbiorcom o uniwersalnych i ważnych wartościach, które budują społeczeństwo.

Pokój, demokracja, tolerancja, szacunek, dialog, miłość i wszystko, co prowadzi do porozumienia w duchu ludzkich wartości – właśnie to było tematem przewodnim, który zainspirował Organka do stworzenia tej muzycznej inicjatywy.

Dzisiejszy świat jest mocno skonfliktowany i upolityczniony, co sprawia, że bardzo chętnie i często odwołuje się do agresji, konfliktu, półprawdy, postmodernistycznej płynności norm i obyczajów, próby redefinicji wartości, manipulacji. Poprzez odpowiedni dobór artystek, repertuaru oraz tekstów chcielibyśmy zaapelować o międzyludzki dialog oraz pojednanie w duchu szacunku dla swoich przekonań. Agresja, konfrontacja, dominacja i atak są często domeną męską, indukowaną testosteronem, biologią. Wykluczają rozmowę, kończą dialog już u zarania, bez nadziei na porozumienie, a brak porozumienia wyklucza rozwój, czyli wartość nadrzędną dla nas wszystkich bez względu na płeć. ØNA to głos kobiet w powyższej sprawie, kobiet, bo to one, niezaślepione testosteronem, potrafią być o wiele bardziej dalekowzroczne, dzięki czemu skore do dialogu i nastawione na szukanie rozwiązania.

ØNA na Męskim Graniu 2018

Zobaczcie pełen zapis koncertu ØNA, który odbył się podczas Męskiego Grania 2018. Poza zespołem Organek wzięły w nim udział: Barbara Wrońska, Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Renata Przemyk oraz Katarzyna Nosowska.

ØNA powraca. Koncert ONE MAJĄ GŁOS

ØNA ponownie stanie na scenie już 4 października. Podczas koncertu ONE MAJĄ GŁOS, który odbędzie się we Włodowicach, na Scenie Plenerowej Pod Wiatami wystąpią razem zespół Organek oraz artystki: Barbara Wrońska, Katarzyna Groniec, Katarzyna Nosowska, Renata Przemyk i Natalia Grosiak. Wydarzenie jest częścią obchodów Tygodnia Noblowskiego i pierwszej rocznicy otrzymania Literackiej Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk. Nie przegapcie!

Organek POGO

Wyjątkowy projekt ØNA powraca w odsłonie live. Już niedługo Organek połączy siły z polskimi wokalistkami na jednej scenie. Sprawdź szczegóły! ØNA – muzyczna inicjatywa Organka i polskich wokalistek Projekt ØNA zadebiutował w 2018 roku podczas trasy Męskie Granie. Stojący za jego realizacją lider zespołu Organek zaprosił do wspólnego koncertu polskie wokalistki, aby przypomnieć odbiorcom o […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE - Wrocław, Centrum Koncertowe A2 | 12.12.2020

Biletomat.pl
99 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.