Jan Śpiewak

Jan Śpiewak publikuje anonimowe skargi na Papaya Films


11 października 2021

Podziel się newsem:

Zajmująca się produkcją filmową firma Papaya Films zmaga się z kryzysem wizerunkowym po publikacji stories przez Jana Śpiewaka.

Oskarżenia wobec Papaya Films

Warszawski działacz społeczny i socjolog Jan Śpiewak udostępnił na swoim Instagramie anonimowe zarzuty wobec studia Papaya Films, produkującego m.in. teledyski dla największych labeli rapowych w kraju. Fala skarg, jakie Śpiewak otrzymał na swoją skrzynkę są wynikiem jego krytyki firmy, za wyprodukowanie spotu promującego współpracę Maty z McDonalds. Jak twierdził, jest to zwykłą hipokryzją ze strony firmy, która głośno deklarowała plany uekologiczniania swoich działań. Anonimowe zarzuty atakujące Papaya Films dotyczą nieprzestrzegania prawa pracy w wielu praktykach firmy oraz mobbingu.

Teledyski, o których mowa w oskarżeniach zostały wykonane dla wykonawców takich jak OIO czy Mata. Wideo do Kiss cam (podryw roku) wyprodukowane właśnie przez Papaya Films osiągnęło pułap 50 milionów wyświetleń. W portfolio roku firmy znajdują się także reklamy dla największych marek takich jak Samsung, Netflix czy Pepsi. W odpowiedzi na zarzuty CEO firmy Kacper Sawicki wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że każdy z przypadków z donosów mających miejsce na przestrzeni lat został wyeliminowany dzięki obowiązującym obecnie w firmie procedurom. Następnie przedstawia działania, które odkąd jest w firmie poczyniono w kierunku uczynienia jej bardziej etyczną:

Od czterech lat funkcjonuje w naszej firmie system osobistego lub anonimowego zgłaszania wniosków oraz sygnalizowania negatywnych zjawisk. Każda zgłoszona kwestia zyskała odpowiedź i rozwiązanie dla wszystkich zaangażowanych stron. Tylko w 2021 roku było siedem takich spraw. W swojej historii Papaya Films nie była stroną w żadnym postępowaniu prawnym z tego tytułu

Kacper Sawicki dla wirtualnemedia.pl

Dodatkowo Sawicki wspomina, że w najbliższych dniach ma ruszyć inicjatywa mająca na celu analizę potrzeb i oczekiwań pracowniczych w branży, tak wprowadzić odpowiednie zmiany, by w konsekwencji poprawić jakość i komfort pracy.

Mata – Kiss cam (podryw roku)

Papaya Films – potentat na rynku produkcji filmowej

Papaya Films jest jedną z największych firm produkcyjnych w Polsce, założoną w 2006 przez Kacpra Sawickiego i Pawła Bondarowicza. Oprócz warszawskiej siedziby, posiadają biura w Nowym Jorku, Lizbonie i Londynie, a wśród ich pracowników znajdują się filmowcy na całym świecie. Poza produkcją teledysków i spotów reklamowych, firma zajmuje się także między innymi tworzeniem czołówek do filmów i seriali, opraw do gier komputerowych. Posiada także własny portal internetowy o tematyce filmowo-lifestyle’owej.

Zajmująca się produkcją filmową firma Papaya Films zmaga się z kryzysem wizerunkowym po publikacji stories przez Jana Śpiewaka. Oskarżenia wobec Papaya Films Warszawski działacz społeczny i socjolog Jan Śpiewak udostępnił na swoim Instagramie anonimowe zarzuty wobec studia Papaya Films, produkującego m.in. teledyski dla największych labeli rapowych w kraju. Fala skarg, jakie Śpiewak otrzymał na swoją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →