Tomasz Misztal / misztal.eu

Pablopavo i Ludziki zapowiadają nową płytę. Czego możemy się spodziewać tym razem?


11 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Pogoda za oknem nie rozpieszcza i z utęsknieniem wyczekujemy już wiosny. Ta powoli się już zbliża, a razem z nią nadchodzi nowa płyta Pablopavo i Ludzików.

Pablopavo i Ludziki – synonim zaskoczenia

Dotychczasowa dyskografia Pablopavo i Ludzików od razu rodzi pytanie: czego spodziewać się po kolejnym wydawnictwie i czym jeszcze zaskoczą nas artyści? Czy to pop, czy to disco, czy to blues, rock, hip-hop, dub czy funk? Odpowiedź jest prosta: wszystko i jeszcze więcej. Po rewelacyjnym krążku Marginal, wydanym w październiku 2018 roku, wszyscy z pewnością jesteśmy już głodni nowej muzyki od Pablopavo i Ludzików. Artyści poczęstowali nas co prawda limitowanym vinylowym wydawnictwem – Wszystkie nerwowe piosenki – nagranym z Naprawdę Dużym Zespołem oraz live albumem, zarejestrowanym podczas ich Tournee Warszawskiego, ale kolejna studyjna płyta nadchodzi dopiero teraz. Krążek nosi tytuł Mozaika. Poznaliśmy również tracklistę oraz okładkę:

 1. Prowadzimy czynności
 2. Pszczoły i wróble
 3. Odtąd
 4. Nie ma tematu
 5. I tylko
 6. Liczone kroki
 7. Chodźmy w noc
 8. Jesień
 9. Obrączki
 10. Widmo
 11. Daj mi tu jeden oddech
Pablopavo i Ludziki zapowiadają nową płytę. Czego możemy się spodziewać tym razem?

Pod okiem i uchem DjZero nagraliśmy na nią 11 utworów rożnej długości. Napisałem dziewięć tekstów, jeden napisał Earl Jacob, a jeden wzięliśmy z książki Marcina Sendeckiego. Muzycznie, jak to zwykle u nas, jest inaczej niż dotąd. Jedni mówią, że bliżej Molesty, drudzy, że raczej Anawa, czyli najpewniej jest to jakieś pobocze muzyczne, gdzie walają się niedoszłe przeboje i przerdzewiałe refreny. Ostatnie trzy lata jakie minęły od wydania Marginala nie były dla nikogo łatwe. Ani dla grajków ani dla słuchaczy. I trochę o tym jest ta płyta, ale też trochę o tym, że są rzeczy, które pomagają przetrwać najcięższe chwile. Rusza zaraz przedsprzedaż, a my w końcu marca ruszamy w trasę by grać dla Was te nowe numery. I trochę starszych też. Zamawiajcie, przychodźcie na koncerty, dbajcie o siebie.

Poza opcją “standardową”, możecie zamówić również limitowaną wersję fanowską, w ramach której na 2 tygodnie przed premierą dostarczymy Wam książkę zawierające całość tekstów z moim podpisem i fotografiami Pawła Dunina-Wąsowicza. Właściwie można do premiery płyty domyślić sobie swoją muzykę, swoją aranżację, swoją Mozaikę. Jeśli ktoś ma takie życzenie.

– mówi o płycie Pablopavo

Mozaika ukaże się 30 marca 2022 roku. Płytę można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie wytwórni Karrot Kommando. W oczekiwaniu na premierę albumu warto przypomnieć sobie nieco Marginal.

Pablopavo i Ludziki – Kogo ft. Lena Romul

Pogoda za oknem nie rozpieszcza i z utęsknieniem wyczekujemy już wiosny. Ta powoli się już zbliża, a razem z nią nadchodzi nowa płyta Pablopavo i Ludzików. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →