Nothing But Thieves zapowiadają nowy album singlem „Miracle, Baby”

Podziel się newsem:

Miracle, Baby! To tytuł najnowszego singla Nothing But Thieves, choć tak samo chciało by się krzyknąć na wieść o nadchodzącej premierze nowego albumu grupy. Sprawdźcie szczegóły!

Nothing But Thieves nie zwalniają tempa i dzielą się kolejnym singlem Miracle, Baby

Dzieje się w szeregach brytyjskiej grupy rockowej Nothing But Thieves. Jesienią zespół wypuścił swój najnowszy album Moral Panic, ale od dnia premiery tego krążka muzycy absolutnie nie próżnują. Jakiś czas temu otrzymaliśmy od złodziei zupełnie nowy singiel Futureproof, a dziś Brytyjczycy, bez żadnej zapowiedzi, zaserwowali nam kolejną nowość.

Zobacz również: Czas na panikę? Nowy album Nothing But Thieves odpowiedzią na społeczne nastroje

Nothing But Thieves – Futureproof

O swoim najnowszym singlu członkowie grupy mówią:

Miracle, Baby zostało napisane bezpośrednio po Futureproof. Eksperymentowanie z wpływami hip-hopu/RnB w tamtej piosence, pomogło nam wskazać kierunek, w którym powinniśmy podążać – staraliśmy się czerpać inspiracje wokalne z soulu i funku, a muzycznie kierowaliśmy się niemal progrockowym tłem. Beztroskie teksty są napisane w sposób, który wydaje się odświeżający i pozwala wdrożyć się w świat albumu Moral Panic. Chcieliśmy stworzyć narrację – właściwie to prawie żart, ale koniec wydaje się jakoś to wszystko odwracać i sprawia, że całość jest bardziej dynamiczna.

Miracle, Baby, po swoim zadziornym i agresywnym poprzedniku w postaci utworu Futureproof, to faktycznie spore odświeżenie w brzmieniu Nothing But Thieves, które dzięki swojemu bardziej beztroskiemu, chwytliwemu, a nawet nieco przebojowemu brzmieniu wprowadza więcej chillującego vibe’u. Efekt ten udało się uzyskać dzięki współpracy Brytyjczyków z producentem Richem Costey’em, który na swoim koncie ma już utwory chociażby Biffy’ego Clyro, Haim czy Foo Fighters.

Nothing But Thieves – Miralce, Baby, posłuchaj singla!

Nothing But Thieves jeszcze nie skończyli z erą Moral Panic. Będzie uzupełniająca EPka!

Okazuje się, że zarówno Futureproof, jak i Miracle, Baby bynajmniej nie są przypadkowymi singlami, takimi, co to powstały podczas spontanicznego jamu na próbie i nie chciały się już dłużej ciaśnić na dyskach zespołu, czy miałyby być niepozwalającą zapomnieć o zespole rozgrzewką przed nadchodzącymi koncertami. Wszystko zostało przemyślane, a muzycy z Nothing But Thieves, owszem, rozgrzewają nas, ale przed premierą swojego nowego wydawnictwa, które to ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku! Brytyjczycy mają naprawdę płodny czas!

Zobacz również: Conor Mason z Nothing But Thieves: „Zawsze mieliśmy wkurzone głowy, pełne polityki” – wywiad

Moral Panic II to EPka, na której znajdzie się pięć nowych utworów, w tym znane już single Futureproof oraz Miracle, Baby. Całość ma być dopełnieniem ery wydanego w zeszłym roku albumu Moral Panic. Artyści mówią o swoim nadchodzącym wydawnictwie:

Moral Panic II to coś, co postanowiliśmy stworzyć dopiero po tym, jak część I została zmiksowana, zmasterowana, a płyty zostały już wytłoczone. Czuliśmy, że nie skończyliśmy jeszcze z motywem Moral Panic – częściowo pewnie dlatego, że nie byliśmy jeszcze w stanie zagrać go na koncertach. Nie czuliśmy się dobrze z tym, aby tak po prostu przejść dalej. Na szczęście mieliśmy ten luksus posiadania czasu na ocenę albumu i zbadanie niektórych ścieżek, które naszym zdaniem ta płyta mogła pominąć.

W związku z tym ważnym było, aby Moral Panic II składało się z całkowicie świeżych, nowo napisanych piosenek, a nie utworów, które po prostu nie znalazły się na podstawowym albumie, tak, jak to się robi zazwyczaj przy okazji tradycyjnych wersji deluxe. To brzmienie jest znajome, ale szlifowaliśmy też nową odsłonę zespołu. Część II naprawdę dopełnia Część I – obie powinny być traktowane jako jeden projekt.

Nothing But Thieves Moral Panic
Nothing But Thieves -„Moral Panic”, okładka albumu

Moral Panic II – kiedy premiera nowego albumu od Nothing But Thieves?

EPka Moral Panic II ujrzy światło dzienne już 23 lipca. Sprawdźcie, jak prezentuje się tracklista i okładka tego wydawnictwa!

Nothing But Thieves – Moral Panic II, tracklista EPki

  1. Futureproof
  2. If I Were You
  3. Miracle, Baby
  4. Ce n’est Rien
  5. Your Blood
Nothing But Thieves Moral Panic II EPka
Nothing But Thieves – „Moral Panic II”, okładka EPki

Nothing But Thieves na FEST Festival 2021

Niedługo po premierze EPki Moral Panic II będziemy mieli okazję usłyszeć nowy materiał Brytyjczyków na żywo. Nothing But Thieves wystąpią bowiem 14 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie podczas FEST Festivalu. Nie może Was tam zabraknąć!

Nothing But Thieves na FEST Festival 2021
Nothing But Thieves na FEST Festival 2021

Miracle, Baby! To tytuł najnowszego singla Nothing But Thieves, choć tak samo chciało by się krzyknąć na wieść o nadchodzącej premierze nowego albumu grupy. Sprawdźcie szczegóły! Nothing But Thieves nie zwalniają tempa i dzielą się kolejnym singlem Miracle, Baby Dzieje się w szeregach brytyjskiej grupy rockowej Nothing But Thieves. Jesienią zespół wypuścił swój najnowszy album […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →