Frank Fieber

Nothing But Thieves z idealnym singlem na festiwalowy mosh pit


08 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Nothing But Thieves, na chwilę przed tym, jak ruszą podbijać międzynarodowe festiwalowe sceny, dzielą się mocnym, rockowym singlem – Futureproof.

Nothing But Thieves na rozgrzewkę przed festiwalowym latem

Nie musieliśmy długo czekać na nowości spod szyldu Nothing But Thieves. Brytyjskie gwiazdy współczesnego gitarowego grania wydały swój, jeszcze świeży, trzeci album Moral Panic pod koniec zeszłego roku. Od jego premiery mija zatem raptem dopiero kilka miesięcy. No i co z tego! Rockowy zespół idzie jak burza i w przerwie między próbami do koncertowego lata dzieli się zupełnie nowym singlem.

Zobacz również: Czas na panikę? Nowy album Nothing But Thieves odpowiedzią na społeczne nastroje

Nothing But Thieves Futureproof
Nothing But Thieves, fot. Matthew Connell

Nothing But Thieves zabezpieczają się na przyszłość i wypuszczają nowy singiel Futureproof

Ich najnowszy numer, Futureproof, to przed wszystkim efekt ponownego spotkania wszystkich członków zespołu po kilku miesiącach lockdownu. To również kolejny już muzyczny hymn na koncie Nothing But Thieves, będący wkurzonym, współczesnym protest songiem, wytykającym ułomności dzisiejszego społeczeństwa. Tym razem lider grupy, Conor Mason, śpiewa wymownie, że chciałby być zabezpieczony na przyszłość. Sam zespół mówi, że ich najnowszy singiel opowiada o zestawie zachowań, które zapewniają przetrwanie organizmu i tym, co to właściwie oznacza dla różnych ludzi.

Nothing But Thieves Futureproof
Nothing But Thieves – “Futureproof”, okładka singla

Z kolei muzycznie Nothing But Thieves skręcają tu w stronę mieszanki rockowego grania i bardziej agresywnej odsłony hip-hopu. Charakterystycznie dla tego drugiego gatunku w Futureproof na pierwszy plan wyłania się wokal i mocne bębny. Z kolei w tle słyszymy rasowe, nie mniej drapieżne gitary, budujące napięcie i tworzące atmosferę pełną mroku, która pozwala jeszcze lepiej wybrzmieć manifestowi zawartemu w tekście.

Zespół zwraca również uwagę na ciekawy sposób tworzenia utworu Futureproof, który był częściowo nagrywany w Rak Studios w Londynie, przy użyciu takich sprzętów jak stary wzmacniacz z serii Jeff Beck’s Fender Concert, zestaw perkusyjny Gretsch z lat 60. oraz wysokiej klasy mikrofony. Drugi etap nagrywania tego kawałka miał miejsce w domowym studiu Dominica, gitarzysty zespołu, i odbył się przy użyciu nowoczesnych wtyczek gitarowych i sampli perkusyjnych z biegającym psem właściciela w tle. Posłuchajcie efektów!

Nothing But Thieves  Futureproof, posłuchaj singla

Nothing But Thieves w Polsce. Tego lata grupa zagra na FEST Festival

Oczywiście nie bez powodu wspomniałam na początku o przygotowaniach zespołu Nothing But Thieves do koncertowego lata, bowiem grupa już niedługo odwiedzi Polskę. Brytyjski zespół jest jednym z headlinerów tegorocznej edycji chorzowskiego FEST Festivalu, na którym po raz pierwszy zaprezentuje polskiej publiczności materiał ze swojego ostatniego albumu Moral Panic na żywo. Nie może Was zabraknąć pod sceną!

Zobacz również: Conor Mason z Nothing But Thieves: „Zawsze mieliśmy wkurzone głowy, pełne polityki” – wywiad

Nothing But Thieves na FEST Festival 2021
Nothing But Thieves na FEST Festival 2021

Nothing But Thieves, na chwilę przed tym, jak ruszą podbijać międzynarodowe festiwalowe sceny, dzielą się mocnym, rockowym singlem – Futureproof. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nothing But Thieves na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →