kadr z teledysku AWOLNATION - „Beds Are Burning”

AWOLNATION z coverem australijskiego hitu


25 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół AWOLNATION zaprezentował drugi cover z nadchodzącej płyty. Wybór padł na wielki przebój australijskiej grupy Midnight Oil – Beds Are Burning.

AWOLNATION tym razem z coverami

AWOLNATION zmienia nieco swoją wydawniczą ścieżkę, bo tym razem zespół szykuje album z coverami. Pierwszym zwiastunem tego projektu był legendarny utwór niemieckiej grupy Scorpions Wind of Change, który AWOLNATION nagrali z wokalistą zespołu Incubus, Brandonem Boydem oraz Johnem Gourleyem, wokalistą Portugal. The Man. Tak płytę zapowiada Aaron Bruno, frontman AWOLNATION:

Ma to związek z moim ostatnim wydawnictwem AWOLNATION, składającym się z oryginalnych piosenek. Wydałem je tak, jak wszyscy inni – i nagle świat się zatrzymał, a my nie mogliśmy ruszyć w trasę. Tak jak każdy inny artysta, włożyłem w płytę całe moje serce i duszę. O ile byłem rozczarowany tym, że nie możemy koncertować, to ostatnią rzeczą, jaką chciałem zrobić, było rozpoczęcie prac nad nowymi utworami. W międzyczasie pomyślałem, że to okazja – bo i tak byłem sam – aby zrobić album z coverami. Zawsze chciałem to zrobić i dzięki tym utworom czułem, że mogę uciec od tej rzeczywistości 2020 roku. A potem 2021 i teraz 2022.

Dostrzegłem też okazję, żeby przy użyciu dzisiejszej technologii, odezwać się do artystów, których poznałem na przestrzeni mojej kariery. Miałem szczęście, że byli to różni artyści, na tyle mili, aby podzielić się swoją wiedzą, koleżeństwem i sztuką. Odezwałem się do wszystkich, którzy są na płycie i większość się zgodziła, aby wziąć udział w jakiejś piosence. Część z nich była trochę niechętna, bo niektóre utwory są nietypowe, ale dali się przekonać do dołączenia do projektu. Album z coverami wydawał mi się oczyszczeniem przed wydawaniem oryginalnych piosenek. I była to też po prostu okazja, żeby spędzić czas z tymi ludźmi, pomimo tego, że nie mogliśmy być razem fizycznie. Przesyłałem im pliki z muzyką, oni odsyłali wokal i było naprawdę fajnie.

AWOLNATION z coverem australijskiego hitu
okładka płyty AWOLNATION – My Echo, My Shadow, My Covers & Me

Z Niemiec przenosimy się do Australii. Zespół wziął na tapet jeden z najsłynniejszych i najważniejszych australijskich kawałków – Beds Are Burning, z repertuaru Midnight Oil.

Rise Against dokłada swoją cegiełkę

Beds Are Burning w nowej wersji powstało z gościnnym udziałem Tima McIlratha, wokalisty grupy Rise Against. AWOLNATION przerobiło utwór w swoim stylu, a tak komentuje go Aaron Bruno:

Od kiedy byłem o wiele młodszy, podśpiewywałem sobie tę piosenkę. Wokalista ma prawdopodobnie najlepsze taneczne ruchy w historii teledysków. Myślę, że utwór mówi sam za siebie w kontekście przekazu i znaczenia. Cieszę się, że Tim z Rise Against zaśpiewał akurat tutaj, biorąc pod uwagę siłę, jaką mają jego teksty i muzyka.

Płyta z coverami przygotowanymi przez AWOLNATION nosi tytuł My Echo, My Shadow, My Covers and Me. Jej premiera została zaplanowana na 6 maja. Gościnnie pojawią się na niej jeszcze między innymi Beck, Jewel czy Conor Mason, wokalista Nothing But Thieves.

AWOLNATION – Beds Are Burning feat. Tim McIlrath, posłuchaj utworu

Zespół AWOLNATION zaprezentował drugi cover z nadchodzącej płyty. Wybór padł na wielki przebój australijskiej grupy Midnight Oil – Beds Are Burning. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins AWOLNATION tym razem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →