via Facebook / Alice Merton

Alice Merton zapowiada drugi studyjny album


23 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Po ponad trzech latach od premiery debiutanckiego albumu, Alice Merton zapowiada swoje kolejne wydawnictwo!

O sobie samej

Pozwolę sobie tu wspomnieć o moim osobistym stosunku zarówno do twórczości Alice Merton, jak i do jej samej. Chociaż niezbyt mi drodze z jej wrześniowymi utworami Hero oraz Island, tak Mint – debiut artystki z 2019 roku – wspominam jako bardzo dobre, poprockowe wydawnictwo. Wokalistka zakorzeniła się u nas jako autorka przeboju No Roots, ale jeśli nie znacie innej części jej twórczości, to gorąco polecam się z nią zapoznać, ponieważ jak już wspomniałem, jest to bardzo dobra płyta. Sama Alice Merton jest z resztą kimś, kto otwarcie dzieli się tym, co w nim siedzi, opowiada swoje historie i po dwóch rozmowach z nią mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jest interesującą oraz świetną osobą.

Pop? Rock? Czym zaskoczy nas Alice Merton?

Pierwszą zajawkę nowego materiału otrzymaliśmy od Alice Merton w kwietniu 2021 roku, kiedy artystka podzieliła się nietypowym dla siebie, nieco cięższym singlem Vertigo. Nie byłbym sobą, gdybym nie wyłapał tam inspiracji twórczością Muse czy Nothing But Thieves. Artystka wróciła do popowych klimatów wspomnianymi przeze mnie piosenkami wydanymi we wrześniu. Wszystkie trzy kawałki znajdą się na nadchodzącym, drugim krążku Brytyjki. Płyta nosi tytuł S.I.D.E.S. Poznaliśmy również jej tracklistę oraz okładkę.

Strona A.

 1. Loveback
 2. Island
 3. Future
 4. Same Team
 5. Blurry
 6. Everything
 7. Shining Things

Strona B.

 1. Blindside
 2. 100 Stories
 3. Hero
 4. Mania
 5. Vertigo
 6. Breathe In, Breathe Out
 7. Letting You Know
 8. The Other Side
Alice Merton zapowiada drugi studyjny album
S.I.D.E.S. – okładka płyty

Jak napisała Alice Merton w swoich mediach społecznościowych, płyta ukaże się na wiosnę. Kiedy dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Za to już w przyszłym tygodniu będziemy mogli cieszyć się nowym utworem. Artystka zapowiada również wydawanie nowych kawałków z początkiem każdego miesiąca, co może sugerować premierę w maju lub na początku czerwca.

Alice Merton – Vertigo

Po ponad trzech latach od premiery debiutanckiego albumu, Alice Merton zapowiada swoje kolejne wydawnictwo! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins O sobie samej Pozwolę sobie tu wspomnieć o moim osobistym […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →