Alice Merton atakuje podwójnym singlem


12 września 2021

Podziel się newsem:

Alice Merton podzieliła się z fanami dwoma nowymi utworami, które pochodzą z jej drugiego krążka.

Nowy rozdział w karierze Alice Merton

Brytyjsko-kanadyjska artystka urodzona w Niemczech powoli przygotowuje się do wydania swojej drugiej solowej płyty. Alice Merton pierwszy zwiastun krążka zaserwowała nam już w kwietniu, kiedy powróciła z nietypowym dla siebie, całkiem ciężkim i rockowym singlem Vertigo. Skręt w te rejony był całkiem ciekawym zabiegiem, bo w twórczości artystki dominuje raczej pop, z gitarowymi przebitkami. Od tamtej pory, Alice Merton zaprezentowała kilka nowych wersji Vertigo, w tym specjalny wykon w pustym kinie czy wersję live utrzymaną w klimatach pierwotnego teledysku. Wokalistka nie zapomniała jednak o popowej odsłonie swojej twórczości i zaprezentowała podwójny singiel Hero / Island.

Alice Merton atakuje podwójnym singlem
Hero / Island – okładka singla

Popowy atak

Kawałek Hero powstał we współpracy z producentem Jonnym Cofferem, który wyprodukował chociażby Skin Rag’n’Bone Mana, Freedom Beyoncé czy hit 2019 roku – High Hopes z repertuaru Panic! at The Disco.

Wszystko co czułam przez ostatni rok, podsumowują dwa pierwsze wersy w utworze. Jest on o konflikcie, pomiędzy chęcią posiadania czegoś, a świadomością, że nie masz już dość sił, by o to zawalczyć. Jest też o rozbieżności pomiędzy chęcią bycia dla kogoś wszystkim i jednocześnie życzeniem sobie, żeby ten ktoś nic dla ciebie nie znaczył.

Island z kolei powstało we współpracy z niemieckim producentem Timem Mortenem, który ma na koncie kawałki z Joelem Bakerem, Madeline Juno czy ścieżki dźwiękowe w niemieckich produkcjach.

Island wypełnione jest desperacją, lękiem i przytłaczającą potrzebą, aby się nie poddawać. Wyobraziłam sobie sytuację, w której dwójka ludzi tonie w morzu. Jedna z nich z całych sił próbuje wydostać tę drugą na brzeg i przywrócić ją do życia.

mówi o utworach Alice Merton

Sprawdźcie obie nowe piosenki!

Alice Merton – Hero, zobacz klip

Alice Merton – Island, posłuchaj utworu

Alice Merton podzieliła się z fanami dwoma nowymi utworami, które pochodzą z jej drugiego krążka. Nowy rozdział w karierze Alice Merton Brytyjsko-kanadyjska artystka urodzona w Niemczech powoli przygotowuje się do wydania swojej drugiej solowej płyty. Alice Merton pierwszy zwiastun krążka zaserwowała nam już w kwietniu, kiedy powróciła z nietypowym dla siebie, całkiem ciężkim i rockowym […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →