fot. Melvyn Connell

Nothing But Thieves łączą siły z Rag’n’Bone Manem i wracają do Polski na solowy koncert


01 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Nothing But Thieves z wyjątkowymi ogłoszeniami dla polskich fanów! Nadchodzi bowiem osobny koncert Złodziei nad Wisłą. Dodatkowo, już teraz możecie posłuchać efektów niecodziennej współpracy tej brytyjskiej grupy. Będziecie zachwyceni – sprawdźcie!

Nothing But Thieves i ich wyczekiwany powrót do Polski

Koncert Nothing But Thieves w Polsce to jeden z najbardziej wyczekiwanych ostatnio powrotów muzycznych nad Wisłę. Choć co prawda polscy fani grupy (których nie brakuje!) nie mogą narzekać na pomijanie naszego kraju w koncertowych rozpiskach Brytyjczyków, to mają jednak powody, aby z niecierpliwością oczekiwać kolejnego występu muzycznych Złodziei w Polsce.

Nothing But Thieves – Is Everybody Going Crazy?, posłuchaj!

Swój ostatni koncert przed polską publicznością Nothing But Thieves zagrali jesienią 2018 roku w Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Potem mieli zawitać na FEST Festival 2020, który w związku z wybuchem pandemii COVID-19 nie mógł się odbyć w wyznaczonym terminie. W międzyczasie ukazał się trzeci album Brytyjczyków – Moral Panic, a kilka miesięcy później jego kontynuacja w postaci EPki Moral Panic II. Oba te wydawnictwa mieliśmy usłyszeć na żywo po raz pierwszy podczas kolejnej, tegorocznej już edycji FEST Festival. Choć Nothing But Thieves do ostatnich chwil byli jednymi z największych gwiazd line-upu chorzowskiej imprezy, na kilka dni przed jej startem fani musieli zmierzyć się z łamiącą ich muzyczne serca wiadomością, że z powodu covidowych utrudnień w międzynarodowym transporcie, grupa Nothing But Thieves tym razem również nie dotrze do chorzowskiego Parku Śląskiego.

Choć zespół obiecał, że 2022 roku już z pewnością pojawi się na FEST Festival, polscy fani nie kryli swojego zawodu tymi decyzjami. Na szczęście Brytyjczycy przygotowali coś na osłodę tych gorzkich łez.

Zobacz również: Czas na panikę? Nowy album Nothing But Thieves odpowiedzią na społeczne nastroje

Nothing But Thieves Futureproof
Nothing But Thieves

Nothing But Thieves zagrają solowy, klubowy koncert w Warszawie w 2022 roku – bilety

Nothing But Thieves dodali właśnie kilka nowych dat do swojej przełożonej, europejskiej trasy koncertowej, promującej ich ostatni album Moral Panic. Wśród nich nie zabrakło również Polski! Zanim więc zespół ostatecznie dotrze na FEST Festival, będziemy mieli okazję posłuchać go jeszcze na osobnym, klubowym koncercie, który Brytyjczycy zagrają 7 kwietnia 2022 roku w warszawskim budynku EXPO XXI. Bilety na koncert trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, 3 września o godzinie 11:00. Nie przegapcie, zwłaszcza, że członkowie grupy Nothing But Thieves zapowiedzieli, że na swoją nadchodzącą, europejską trasę zabiorą również gości specjalnych. Będzie się działo!

Zobacz również: Conor Mason z Nothing But Thieves: „Zawsze mieliśmy wkurzone głowy, pełne polityki” – wywiad

Nothing But Thieves koncert w Polsce
Nothing But Thieves na koncercie w Polsce

Nothing But Thieves i Rag’n’Bone Man w niespodziewanej kolaboracji

My mamy już swoje typy co do tych wspomnianych gości. Jednym z nich być może będzie brytyjska gwiazda muzyki pop – Rag’n’Bone Man. Chwilę temu do sieci trafił bowiem wspólny utwór wokalisty i zespołu Nothing But Thieves. Rockowa grupa wzięła na swój warsztat utwór Alone z najnowszego albumu Rag’n’Bone ManaLife By Misadventure, w efekcie czego tchnęła w znaną już piosenkę nieco nowej, bardziej gitarowej energii. Oczywiście w reworku nie zabrakło również wokalu Conora Masona, lidera Złodziei, dzięki czemu efekt końcowy brzmi jak duet z prawdziwego zdarzenia.

Nothing But Thieves Rag'n'Bone Man
Rag’n’Bone Man – “Alone (Nothing But Thieves Remix)”, okładka singla

Posłuchajcie efektów tej współpracy, o której członkowie Nothing But Thieves piszą:

Poznaliśmy Rory’ego kilka lat temu na festiwalu o nazwie Barn On Farm. Od razu połączyło nas Radiohead i pogoda. Możliwość usłyszenia jego głosu po raz pierwszy na żywo zdawała się być nierealna (technicznie określamy to głosem „wściekłych fajek”). Zadzwonił do nas kilka miesięcy temu, pytając, czy nie chcielibyśmy zrobić remiksu jednego z jego utworów, co było dla nas nie do pomyślenia. Kiedy piosenka może stanąć na własnych nogach tylko z samym tekstem i melodią, wiesz, że istnieje nieskończenie wiele miejsc, w które możesz ją zabrać. To trochę inne podejście do tradycyjnego remiksu, ponieważ cały zespół gra tu wraz z Rorym. Utwór został wyprodukowany przez Doma.

Rag’n’Bone ManAlone (Nothing But Thieves Remix)

Zespół Nothing But Thieves z wyjątkowymi ogłoszeniami dla polskich fanów! Nadchodzi bowiem osobny koncert Złodziei nad Wisłą. Dodatkowo, już teraz możecie posłuchać efektów niecodziennej współpracy tej brytyjskiej grupy. Będziecie zachwyceni – sprawdźcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →