Alice Merton zaprezentowała nową wersję swojego ostatniego singla


15 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Piosenkarka Alice Merton podzieliła się nową wersją wypuszczonego niedawno singla Vertigo. Wykonanie z live sesji noszącej podtytuł Lights Out in The Basement już dostępny.

Alice Merton – szturm list przebojów

Można w zasadzie powiedzieć, że sukces No Roots był mocno niespodziewany. Alice Merton dosłownie wdarła się na listy przebojów i do stacji radiowych, wygodnie się tam rozsiadła i przez długi czas jej debiutancki singiel utrzymywał się w pierwszych dziesiątkach najróżniejszych notowań. No Roots pokryło się podwójną platyną we Włoszech, zaś platynowe wyróżnienie zostało przyznane miedzy innymi w Austrii, Francji, czy w Polsce. Chociaż wokalistce nie udało się powtórzyć tego sukcesu z żadnym innym kawałkiem, tak Lash Out, czy Why So Serious? również cieszyły się sporą popularnością. Niemiecko-kanadyjsko-angielska artystka zdążyła wydać również długogrający krążek Mint. Płyta utrzymana w disco-popowo-rockowych klimatach jest moim zdaniem bardzo dobrym debiutem i był to jeden z moich ulubionych albumów 2019 roku.

Alice Merton zaprezentowała nową wersję swojego ostatniego singla
„MINT” – okładka albumu

Alice Merton i nowy rozdział w jej karierze

Muszę przyznać, że pomimo mojej sympatii do piosenkarki, trochę obawiałem się, że będzie próbować na siłę powtórzyć sukces No Roots. Reedycja Mint z czterema dodatkowymi utworami nieco mnie uspokoiła w tej kwestii. Była to głównie zasługa piosenki noszącej dziwnie adekwatny tytuł w tej sytuacji – Easy. Rok 2021 przyniósł nowe oblicze artystki, które chyba było tylko kwestią czasu. Wydany w kwietniu singiel Vertigo to poszukiwanie zdecydowanie cięższych i mocniejszych brzmień od tego, co do tej pory prezentowała Merton. Skojarzenia z Nothing But Thieves czy Muse są tu jak najbardziej na miejscu. Wokalistka pozostała natomiast przy pisaniu o swoich przeżyciach i doświadczeniach.

Alice Merton – Vertigo, zobacz teledysk

Po raz pierwszy od dłuższego czasu byłam podekscytowana napisaniem piosenki, której nie mogę się doczekać na żywo. To w zasadzie wypłynęło po tym, jak rozmawialiśmy z Kozem [producentem] o życiu w Berlinie, różnorodności sceny klubowej w tym mieście i moim stresie związanym z wchodzeniem do miejsc, gdzie na małej przestrzeni są tłumy. Opisałam takie przykładowe wyjście, kiedy nie czułam się zbyt dobrze i miałam mocne zawroty głowy. Oboje uznaliśmy, że będzie ciekawie pójść w tym kierunku i stworzyć mroczną atmosferę wspartą narastającym rytmem i prawie hipnotyzującym, gitarowym riffem.

– Alice Merton o Vertigo

Alice Merton – Vertigo (Lights Out in The Basement), zobacz nagranie

Znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już wkrótce poznamy szczegóły dotyczące kolejnego albumu artystki. Tymczasem, Alice Merton prezentuje live sesję Lights Out in The Basement, nagraną wspólnie z zespołem w składzie: Lucas Heiby, Reginald Drake, Bastian Voelkel, Alexander Broschek. Klip w reżyserii samej piosenkarki utrzymany jest w mrocznym klimacie pierwotnego teledysku. Artystka wystąpi tego lata na kilku niemieckich festiwalach, w tym na Lollapaloozie w Berlinie.

Piosenkarka Alice Merton podzieliła się nową wersją wypuszczonego niedawno singla Vertigo. Wykonanie z live sesji noszącej podtytuł Lights Out in The Basement już dostępny. Alice Merton – szturm list przebojów Można w zasadzie powiedzieć, że sukces No Roots był mocno niespodziewany. Alice Merton dosłownie wdarła się na listy przebojów i do stacji radiowych, wygodnie się […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →