mat. prasowe Warner Records

Miodu połączył siły z DJ-em BRK, czego efektem jest album “Kid Yakuza”


06 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Miodu z zespołu Jamal przerywa trwającą już dwa lata ciszę! Jednak nie w towarzystwie swojej macierzystej formacji. I również nie w pojedynkę. Tomasz Mioduszewski tym razem połączył swoje siły z DJ-em BRK. Panowie stworzyli wspólnie osadzony w trapowo-dancehallowych brzmieniach projekt Kid Yakuza. Pierwszym singlem promującym ten album jest Amy Winehouse, a w klipie obrazującym ten utwór główną rolę zagrała… WdoWa!

DJ BRK i Miodu początkowo zamierzali nagrać tylko jeden numer

Jamal ostatni album, czyli Czarny motyl, wypuścił przed trzema laty. Z kolei w 2020 roku frontman radomskiego zespołu, Miodu, zaprezentował swój solowy materiał. Był to Absynth Rap o bardzo wysokiej zawartości boom-bapu. Swoim najnowszym wydawnictwem natomiast Mioduszewski udaje się w kolejne, odległe od wcześniejszej płyty, muzyczne rejony. Tym razem trapowe oraz dancehallowe. Miodu nie eksploruje ich jednak w pojedynkę. Wokalista i raper siły połączył bowiem obecnie z DJ-em BRK. Efektem prac świeżego na naszej scenie duetu DJ BRK x Miodu jest natomiast album Kid Yakuza. Co na samym początku tej współpracy nie było takie oczywiste, gdyż Panowie pierwotnie zamierzali stworzyć wspólnie tylko jeden utwór. Sesja nagraniowa przerodziła się jednak w trwającą kilka miesięcy studyjną prace Mioda i DJ-a BRK w legendarnym, śląskim Kurnik Studio. A co dokładnie znajdziemy na albumie Kid Yakuza?

Miodu - Kid Yakuza
Miodu – Kid Yakuza (fot. z mat. pras. Warner Records)

…album ten to siedemnaście trapowo-dancehallowych petard, odpalonych
prosto w twarz całemu establishmentowi. Chłopaki rapują, śpiewają i komentują dzisiejszą
rzeczywistość, trochę w swoim specyficznym stylu, pełnym humoru i dystansu do świata. Z drugiej
strony pokazują też, że ciągle nieobcy im jest bunt i młodzieńcze wkurwienie”.

– z mat. prasowych Warner Records

Amy Winehouse zapowiada projekt Kid Yakuza

DJ BRK x Miodu na pierwszy singiel zapowiadający wspólnie stworzoną płytę wybrali utwór Amy Winehouse. Duet obiecuje jednak, że każdy numer, jaki znajdzie się na ich albumie, spokojnie mógłby być zwracającym na siebie uwagę singlem. Kid Yakuza ma bowiem powalać liczbę hitów. Do gustu natomiast najbardziej przypadną one słuchaczom szukających brzmień bardziej nowoczesnych oraz trapowych. Pierwszy z nich otrzymaliśmy wczoraj. A równie ciekawy, co sam utwór, jest klimatyczny teledysk obrazujący Amy Winehouse. Za jego reżyserią stoi Bartek Kochanek, czyli sam DJ BRK. Warto również w tym miejscu podkreślić, że o zagranie głównej roli w tym klipie poproszona została WdoWa.

Wystąpiłam już w życiu w „kilku” teledyskach, ale takiego funu i przygody nie doznałam nigdy”. 

“A ja w klipie prezentuję swoje lico i racice ;)
JEST RAP i to w szczytowej formie. Polecam. A poza tym tak się miło składa, że Miodulka jest także gościem na mojej płycie Historia Jednej Miłości. Także wszystko się zgadza”.

– WdoWa o występie w teledysku do utworu Amy Winehouse

WdoWa: Mam nadzieję, że czeka nas wysyp rapujących dziewcząt

DJ BRK x Miodu – Amy Winehouse

Odpowiadający za brzmienie DJ BRK oraz Miodu to nie jedyni twórcy Kid Yakuza

Za brzmienie albumu Kid Yakuza w przeważającej części odpowiada DJ BRK, produkujący większość utwór na płytę nagraną wraz z liderem Jamalem. Znanego wcześniej ze współpracy z Grubsonem oraz Jareckim beatmakera, DJ-a, rapera i inżyniera dźwięku przy tworzeniu warstwy brzmieniowej płyty Kid Yakuza wsparł AWGS z duetu Miętha. Wśród gości udzielających się wokalnie na projekcie DJ BRK x Miodu usłyszymy natomiast wspomnianego Jareckiego oraz młodą raperkę Vajanę. A kiedy Kid Yakuza ujrzy światło dzienne? Tej informacji twórcy albumu jeszcze nie ujawnili. Spodziewać możemy się jednak, że zmieni się to już wkrótce.

DJ BRK - Kid Yakuza
DJ BRK – Kid Yakuza (fot. z mat. pras. Warner Records)

Miodu i DJ BRK łączą siły w projekcie “Kid Yakuza” zwiastowanym utworem “Amy Winehouse” i klipem, w którym główną rolę zagrała WdoWa.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →