Grubson i DJ Eprom świętują 100. rocznicę Powstań Śląskich utworem “Śląski Rejwach”


21 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Grubson i DJ Eprom upamiętniają 100. rocznicę Powstań Śląskich. Duet stworzył utwór Śląski Rejwach w ramach projektu Druga Strona Ulicy.

Grubson i Eprom w hołdzie powstańcom

Grubson połączył siły z DJ-em Epromem, by uczcić setną rocznicę powstań na Śląsku. Utwór powstał w ramach projektu Druga Strona Ulicy, natomiast jego ideą jest kultywowanie lokalnej tradycji i historii. Śląski Rejwach okraszono teledyskiem, za którego reżyserię odpowiedzialny jest Tomasz Wilczyński, a operatorem kamery został Piotr Kosmalski. Koncepcją oraz produkcją wykonawczą projektu zajęli się Robert Trepson i Maciej Ostatek. Całość dofinansowano z środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.

Grubson x DJ Eprom – Śląski Rejwach

Jestem za Śląska i tu są moje korzenie, a jednak stworzenie tego utworu i odniesienie się do Powstań Śląskich było nie lada wyzwaniem! Efekt końcowy oceńcie sami!

– napisał Grubson na swoim fanpage’u.

Nie tylko DJ Eprom i Grubson – kto jeszcze wziął udział w projekcie Druga Strona Ulicy?

Projekt Druga Strona Ulicy rozwija się od paru lat, pierwotnie skupiając się na tworzeniu warsztatów produkcji muzycznej. Jak podkreślają organizatorzy:

Głównym założeniem jest aktywizacja w zakresie muzycznych działań twórczych oraz możliwość nieskrępowanej pracy w profesjonalnych warunkach, pod okiem doświadczonych i uznanych artystów.

Zobacz: Grubson prezentuje nowy singiel AKTUAL(NIE)LEPSZA WERSJA

W dotychczasowych edycjach inicjatywy wzięło udział wielu znanych artystów, przede wszystkim kojarzonych ze środowiskiem hip-hopowym. Wśród długiej listy nazwisk można wymienić Bilona, Bisza, Czesława Mozila, Forina, Magierę, Peję, O.S.T.R.-a, Pokahontaz czy Ziperę. Inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczą liczby. W 2020 roku projekt Druga Strona Ulicy został sprawdzony przez ponad 22 tysiące słuchaczy na platformie Spotify.

grubson druga strona ulicy
media społecznościowe Druga Strona Ulicy

Grubson i DJ Eprom upamiętniają 100. rocznicę Powstań Śląskich. Duet stworzył utwór Śląski Rejwach w ramach projektu Druga Strona Ulicy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Grubson […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →