Abradab i przyjaciele na Urodzinach Miasta Katowice

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

We wrześniu Katowice obchodzić będą swoje 154 urodziny. Z tej okazji zorganizowano wiele atrakcji. Odbędzie się m.in. koncert Abradab i przyjaciele: Miasto jest nasze. Sprawdźcie szczegóły.

11 września minie 154 lat od chwili, gdy Katowice stały się miastem. Z tej okazji odbędzie się wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice”. Impreza odbędzie się w dniach 12-15 września.

Najważniejszym punktem każdego programu jest koncert plenerowy w Strefie Kultury. Po sukcesie zeszłorocznego projektu Organek i przyjacielerozwijamy ten pomysł, zapraszając kolejnego znanego muzyka, aby ze swoimi przyjaciółmi z całego kraju stworzył program dedykowany Katowicom.

Abradab i przyjaciele na Urodzinach Miasta Katowice

W tym roku wybór padł na Abradaba – założyciela legendarnego Kalibra 44. Choć jego światem jest hip-hop, wśród jego gości znajdą się przedstawiciele różnych gatunków, którzy sięgną po różnorodny repertuar. Koncert odbędzie się 14 września w Strefie Kultury. Wystąpią m.in.: Rahim, Fokus, Pokahontaz, Miuosh i DJ Eprom.

Połączenie hasła Kocham Katowice z tytułem Miasta Muzyki układa mi się w proste twierdzenie: kocham muzykę w Katowicach. Dzień 14 września będzie idealny, aby to okazać. W tym celu zaprosiłem do współpracy artystów od wielu lat nierozerwalnie związanych z regionem oraz z gatunkiem muzycznym mi najbliższym. Pojawi się więc Rahim i Fokus, czyli Pokahontaz, swoją obecność potwierdził również Miuosh oraz DJ Eprom wraz ze swoim projektem Sztigar Bonko, nie zabraknie również klasyki Kalibra 44.

Abradab na urodzinach miasta Katowice
Abradab, fot. Oskar Szramka

Urodziny Miasta to także muzyczne współprace. W tym roku legendarny Dżem spotka się na jednej scenie z muzykami Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (13 września), a mistrzowie world music Vołosi z węgierskim wirtuozem skrzypiec Féliksem Lajkó (15 września). W bałkańskim klimacie będzie także koncert uwielbianej przez polskich fanów bośniackiej formacji Dubioza Kolektiv (14 września).

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: