Bonson, Laikike1 i Soulpete ruszyli w “Powertrip” i ujawnili datę premiery drugiego albumu Almost Famous


05 lipca 2021

Podziel się newsem:

Długo Bonson, Laikike1 i Soulpete kazali czekać słuchaczom na drugi wspólnie nagrany album. Fani porządnie brzmiącego, podziemnego rapu mogą jednak nareszcie odetchnąć. I napędzać się premierowym singlem oraz wyczekiwać premiery “Almost Famous 2”, gdyż preorder płyty z pewnością już zakupili.

Na początek Almost Famous zapraszają na Powertrip

Powertrip to tytuł pierwszego oficjalnego singla zapowiadającego drugi album Almost Famous. Jeszcze przed weekendem numer zaprezentowano wraz z obrazującym go teledyskiem. I co tu dużo mówić. Są w formie Bonson, Laikike1 i Soulpete. Tak, jak i czwarty członek zespołu, czyli mistrz Eprom! Bez udziału tego DJ-a i jego wyczynów na gramofonach ten projekt nie byłby tak wyśmienity! A tak jest i należy się z tego bardzo cieszyć. Tak charakterny i mocny hip-hop, na wysokim poziomie nie jest obecnie zbyt częstym zjawiskiem. Dlatego właśnie słuchacze na powrót Almost Famous tak bardzo czekali. Całkowicie czekać przestaną natomiast po wakacjach. A teraz, wraz z jego bohaterami, zapraszamy na wspomniany Powertrip, który na taśmie filmowej zarejestrował Grzesiek “GrzVideos” Ignaciuk.

Almost Famous – Powertrip

Hałasu Almost Famous po całości narobią we wrześniu

Nikt nie chce końca wakacji! Chyba, że patrzymy przez pryzmat jesiennych premier płytowych. A jedną z nich będzie właśnie AF2. Drugi materiał z charakterystycznym logo Almost Famous ukaże się bowiem dokładnie 17 września! A co nas na nim czeka? Potężnie brzmiące, rozsadzające głośniki produkcje Soulpete’a, bezkompromisowy rap Bonsona i Laika oraz perfekcyjne scratche i cuty spod rąk DJ-a Eproma! To na pewno! Na pierwszym AF punktem wyjścia do tego wszystkiego była płyta Brothers rockowego zespołu The Black Keys. To właśnie z niej Pete pobrał wszystkie sample na album AF. Również sama okładka pierwszego Almost Famous stanowi bezpośrednie nawiązanie do szóstego krążka duetu pochodzącego z Akron w Ohio. A jakie rozwiązanie lubelski producent przyjął na AF2? O tym przekonamy się już całkiem niedługo! Bonson, Laikike1, Soulpete i DJ Eprom, o swoim nadchodzącym, nowym dziele, co nieco ujawniali już teraz.

Tam, gdzie znajdziecie drugi album stoi już nowa forteca: wyższa, mocniejsza i pełna nowych rozwiązań, które odkryliśmy eksperymentując z zadziorną formą. Nie dajcie się zwieść kotłującej nawałnicy: jest chaotyczna tylko na pozór, a jej krzykliwe, energetyzujące przejawy to efekty starannie przemyślanych zabiegów. Warsztatowo sięgnęliśmy po do tej pory nieznane nam narzędzia, okiełznaliśmy ich wymagania i obdarowani nowym wymiarem swobody spuściliśmy ze smyczy drapieżną fascynację. Wchodzicie tu na własną odpowiedzialność: wnętrze zachwyca, ale zasady są nasze

– Almost Famous
Almost Famous - okładka
Almost Famous – okładka pierwszego albumu

Odpowiada za to Def Jam Recordings Poland

Pierwszą płytę Almost Famous wydano własnym sumptem i tym samym wydawnictwo to, jest już jednym z białych kruków polskiego rapu. Z drugą odsłoną wspólnego projektu Bons, Laik, Pete i Eprom wychodzą już do szerszej publiczności. Za wydanie drugiego albumu zespołu odpowiada bowiem Def Jam Recordings Poland, czyli nic więcej, jak rapowy podmiot Universal Music Polska. I z tego właśnie miejsca, co nieco o nadchodzącym AF2 się dowiadujemy.

Stawiając na mocne, organiczne bębny obudowane zewsząd gitarowymi fortyfikacjami, zainstalowali w ich centrum bezkompromisowy rap wychodzący daleko poza strefę komfortu ówczesnych brzmień hip-hopowego świata. DJ Eprom, odpowiedzialny również za mix i master całości, wzbogacił ją seriami ornamentalnych scratchy i cutów, które nieprzerwanie elektryzują przy kolejnych odsłuchach. Kiedy więc nadszedł czas kolejnego zderzenia niespokojnych globetrotterów, nikogo nie zdziwiła następna przeprowadzka

– z materiałów prasowych Def Jam Recordings Poland.

Album Almost Famous 2 w przedsprzedaży już teraz dostępny jest w oficjalnym sklepie wytwórni Def Jam Recordings Poland. Premierę natomiast, jak wspomniałem już wcześniej, zaplanowano na 17 września. Do tego czasu Bonson, Laikike1, Soulpete i DJ Eprom uraczą nas zapewne jeszcze niejednym singlem.

Almost Famous 2 - okładka albumu
“Almost Famous 2” – okładka albumu

Wyczekiwana, druga płyta Almost Famous ukaże się we wrześniu, a za jej wydanie odpowiada Def Jam Recording Poland.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →