fot. z mat. pras. Ghetto Cognac

Bonson kolejnym gościem akcji Ghetto Cognac


10 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Bonsona w ostatnim czasie usłyszeć mogliśmy jedynie w towarzystwie innych twórców. Sytuacja jednak zmieniła się wczoraj, wraz z premierą kolejnego singla powstałego w ramach akcji Ghetto Cognac.

Czym jest Ghetto Cognac?

Zacznijmy zatem po kolei. Ghetto Cognac to muzyczny cykl, w ramach którego zapraszani są różni artyści z całego świata. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia nie skupiają się jednak jedynie na twórczości zapraszanych gości. Istotna tutaj bowiem jest również okolica, z której pochodzi twórca zaangażowany do akcji Ghetto Cognac. Miejsca, z którymi utożsamia się zaproszony w danym momencie artysta zaobserwować możemy oczywiście, w finalnym teledysku. Zgodnie z ideą, całość utrzymana ma być ulicznej stylistyce z dbałością, by szła ona w parze z muzyką, charakteryzującą się najwyższą jakością.

Ghetto w nazwie reprezentuje prostolinijność i nieskomplikowaność opakowania (klipu), natomiast Cognac stoi za ekskluzywnością i wysokim poziomem esencji projektu – muzyki.

– z materiałów prasowych akcji Ghetto Cognac

Nic zatem dziwnego, że wybór pomysłodawców akcji Ghetto Cognac padł na Bonsona. Sam klip natomiast nakręcono naturalnie, w Szczecinie, czyli rodzinnym mieście rapera. Za jego reżyserią stoi coraz bardziej rozpoznawalny i ceniony w tej teledyskowej branży moher.

Bonson - Po co mi ten tytuł
Bonson – Po co mi ten tytuł

Pierwszy solowy numer Bonsona od czasu albumu Królu Złoty

Swój ostatni solowy album Bonson wydał w marcu 2020 roku. Od tego czasu Damiana usłyszeć mogliśmy jedynie w towarzystwie innych twórców. Utwór przekornie zatytułowany Po Co Mi Ten Tytuł stanowi pierwszy od ponad roku numer, który Bons nagrał w pojedynkę. Oczywiście pierwszy, który dane jest usłyszeć słuchaczom. Przez ten czas Bonson pojawiał się głównie na tak zwanych featach. Oprócz gościnnych występów, raper wraz z żoną Izabelką zaangażowali się również w działania szczecińskiej Grupy Wsparcia. Jednym z jej przedstawicieli jest także Carter. Ten z kolei raper i producent odpowiada za brzmienie singla Po Co Mi Ten Tytuł.

Bonson – Po Co Mi Ten Tytuł

Pierwszy był Kabe

Singiel Po Co Mi Ten Tytuł, który nagrał Bonson jest drugą już odsłoną akcji Ghettto Cognac. Na utwór inaugurujący całe przedsięwzięcie wybrano natomiast ten nagrany przez Kabe, a który zaprezentowano przed miesiącem. Wyprodukowanemu przez Opiata numerowi Każdy Dzień także towarzyszy teledysk. Utrzymany w podobnej stylistyce, jak zamieszczony powyżej klip autora albumu Królu Złoty. I również stworzony przez mohera.

Kabe – Każdy Dzień

Kabe – Lato w Plenerze – bilety

Raper wystąpi na czterech koncertach w ramach cyklu Lato w Plenerze. Wejściówki na wszystkie wydarzenia znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Przekornie zatytułowany singiel “Po Co Mi Ten Tytuł” jest pierwszym solowy utworem rapera od czasu albumu “Królu Złoty”.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →