fot. kadr z klipu „Czarne Charaktery”

Bonson założył szczecińską Grupę Wsparcia


18 maja 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Są rzeczy, których pojawienie się z miejsca wzbudza ogromne zainteresowanie i nie trzeba ich specjalnie wcześniej anonsować. Za Grupą Wsparcia, która jeszcze przed weekendem zaskoczyła wszystkich swoim premierowym singlem, stoi zaś nie kto inny, jak Bonson.

Szczecińskie Czarne Charaktery prezentuje Bonson

Czarne Charaktery nadeszły w piątek i z miejsca wzbudziły niemałe zainteresowanie. Bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi Bonson wraz z żoną Izabelką, TKZetor, Carter i Kari wypuścili wspólnie nagrany numer zwiastujący projekt, który zamieszenie robi pod nazwą Grupa Wsparcia. Na chwilę obecną, o świeżym na naszej scenie zespole zbyt dużo informacji jednak nie uzyskaliśmy. W zasadzie to wiemy jedynie, że zadebiutował właśnie:

Szczeciński kolektyw powstały przypadkiem między wódką a zakąską

Jakie jednak są dalsze plany kolektywu Grupa Wsparcia? Czy Bonson, Carter, Izabelka, Kari i Tkzetor uraczą nas długogrającym materiałem? Czas pokaże. Na razie są wspomniane Czarne Charaktery, który to singiel wyżej wymienieni nagrali na mocnym beacie autorstwa NetuHa. Pierwszy teledysk szczecińskiej Grupy Wsparcia zrealizował z kolei Filop.

Grupa Wsparcia – Czarne Charaktery

Do Grupy Wsparcia należy również Carter

Grupa Wsparcia jest stricte szczecińską inicjatywą. Działa w niej również obecny w singlu Czarne Charaktery, Carter. Raper i producent, a także organizator wielu hip-hopowych eventów. Carter, będący również realizatorem w studiu Szczecińskiego Podziemia, wydał w ostatnim czasie także swoją solową EP, materiał zatytułowany Spisane na setkach. Dwa dni po premierze singla Grupy Wsparcia ukazał się teledysk promujący płytę Cartera. Klip nakręcono do numeru Ego, do którego beat dostarczył KPSN-a.

Carter – Ego

Bonson w tym roku gra zespołowo

Po ubiegłorocznym, solowym albumie Królu Złoty, w 2021 roku Bonson stawia na granie w zespole. Szczecińska, spontaniczna Grupa Wsparcia to jednak nie jedyna formacja, w jakiej obecnie udziela się Znany i Lubiany raper. Przede wszystkim, czekamy bowiem na zapowiedziany na ten rok drugi album Almost Famous. Ten z kolei skład Bons tworzy z Laikike1, Soulpete’em oraz DJ-em Epromem. Po wydanej własnym sumptem w 2017 roku rewelacyjnej, pierwszej odsłony tego projektu, drugą płytę AF wydać ma już wytwórnia Def Jam Recordings Poland. Jeszcze zimą sami zainteresowani ujawnili bardzo miłą informacje, że ukończyli nagrywać kolejny album.

Już wiosną natomiast pojawiło się kolejne info na temat drugiej wspólnej płyty Bonsona, Laikike1, Soulpete’a i DJ-a Eproma. Tym razem dające dużą nadzieje, że premiery doczekać powinniśmy się już naprawdę niedługo. Pierwszy z kolei singiel zapowiadający, że Almost Famous ponownie zagoszczą w naszych głośnikach otrzymaliśmy na sam koniec roku 2019 kiedy to w sieci pojawił się singiel AF11.

Almost FamousAF11

“Czarne Charaktery” ze świeżego, szczecińskiego kolektywu są już na YouTube. Sprawdzamy co jeszcze słychać u Bonsona.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →