Najdłuższy teledysk na świecie, a w nim Bonson, Major SPZ i cała szczecińska scena hip-hopowa

Obserwuj nas na instagramie:

Ponad 51 minut, tyle trwa teledysk z udziałem całej szczecińskiej sceny hip-hopowej. W klipie pojawia się między innymi Bonson, Major SPZ, czy Głowa PMM.

Najdłuższy teledysk na świecie?

Do tej pory za najdłuższy teledysk na świecie uważano obrazek do Ghost Michaela Jacksona. Klip, który śmiało można nazwać filmem krótkometrażowym, został wyreżyserowany przez Stana Winstona i trwał około 40 minut. Co ciekawe, budżet jaki przeznaczono na jego powstanie wyniósł bagatela 15 milionów dolarów.

Michael Jackson – Ghosts

No cóż, teledysk zrealizowany na potrzeby Projektu SZN może nie miał takiego budżetu, ale to wcale nie było przeszkodą, aby trwał on ponad 51 minut. To czyni go najdłuższym hip-hopowym teledyskiem na świecie.

Major SPZ x Bonson x Głowa PMM x Kazior x Sage x Rena x Tkzetor x Rdi x Sawa SPZ x 091 – Projekt SZN

Projekt SZN to inicjatywa, która ma na celu uświadomić słuchaczy, jak ważną rolę dla polskiego hip-hopu miał Szczecin. Udział w nagrywkach wzięli praktycznie wszyscy zawodnicy reprezentujący tamtejszą scenę, od mainstreamu, do głębokiego podziemia.

Takim oto sposobem na płycie zatytułowanej 091 Projekt SZN usłyszymy takich raperów jak chociażby Bonson, Major SPZ, Głowa PMM, Rena, Sage, Kazior i wielu innych. Łącznie w powstawanie krążka zaangażowało się 52 raperów, oraz 12 producentów. Krążek który ukaże się nakładem Wiadomo-Label możecie zamawiać tutaj.

Bonson – Królu Złoty – zamów album

bonson

Warto także przypomnieć, że 26 marca premierę miał album jednego z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli szczecińskiej sceny – Bonsona. Królu Złoty to także pierwszy album Damiana, który ukazał się nakładem polskiego oddziału Def Jam Recordings. Ponadto, na krążku usłyszeć możemy Tymka, Skipa, Szpaka czy Romę.

Album w limitowanej edycji możecie dalej zamawiać ze strony defjam.pl. Ponadto, oprócz wersji deluxe, znajdziecie także limitowane do 300 sztuk winylowe wydanie albumu.

Bonson – Królu Złoty – odsłuch albumu

Ponad 51 minut, tyle trwa teledysk z udziałem całej szczecińskiej sceny hip-hopowej. W klipie pojawia się między innymi Bonson, Major SPZ, czy Głowa PMM. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →