fot. Maciej Zielinski

Miasto MuzykaEmpik na swój festiwal zaprosił prawdziwe gwiazdy


26 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Festiwal Miasto Muzyka by Empik to pierwsza edycja nowego festiwalu, który będzie pełnowymiarową muzyczną celebracją i rozegra się z należytą pompą. Dwa dni koncertów, nadzwyczajni artyści, ogromna scena. A to wszystko już wkrótce – rezerwujcie sobie ostatni wrześniowy weekend w Warszawie!

Festiwal Miasto Muzyka by Empik – pierwsza edycja już za pasem

Nie da się ukryć, że wydarzenie jest poniekąd odpowiedzią na ostatni rok koncertowej posuchy. Muzyka na żywo wraca dopiero od niedawna i dlatego wszyscy fani festiwali zaliczają je – te większe i te mniejsze – jeden po drugim. Wciąż są one jednak towarem deficytowym i w tym momencie pojawia się Empik. Zdeterminowany, by zapewnić tym, którzy tego potrzebują, muzyczną opiekę.

Przez ostatni rok wiele miast ucichło.
Czas przywrócić miastu muzykę!

Kolejny weekendowy festiwal, jak to może wyglądać w obecnych warunkach? Pandemia wypróbowała już wszystkie możliwe formuły, poczynając od koncertów online, aż po pojedyncze występy poszczególnych artystów, rozciągnięte w czasie letnich wakacji. W line-upie nazwiska przede wszystkim polskie, bo ściągnięcie muzyków zza granicy obecnie wcale nie należy do najprostszych zadań. Czy Festiwal Miasto Muzyka by Empik nas czymś zaskoczy? Wszystko wskazuje na to, że owszem!

Beata Kozidrak i Jimek headlinerami Festiwal Miasto Muzyka by Empik

Zapowiedzi, że coś się kroi, krążyły po Internecie odpowiednio wcześniej. W grudniu zeszłego roku na streamingach pojawiło się kilka numerów będących sprytnym zaanonsowaniem projektu. Beata Kozidrak wykonała utwór Bliżej, opowiadający o jej rodzinnym Lublinie, Mrozu wydał Bez snu, kawałek inspirowany Wrocławiem, natomiast Kizo wypuścił Akwen, będący hołdem dla Gdańska. Za produkcję wszystkich piosenek odpowiadał Duit, czyli Piotr Krygier, producent, który zasłynął z numeru BUBBLETEA stworzonego razem z Darią Zawiałow i Quebonafide.

Mrozu x Wrocław – Bez snu (prod. Duit)

Beata Kozidrak została już ogłoszona, jako jedna z głównych gwiazd Festiwal Miasto Muzyka by Empik. Na scenie będą towarzyszyć jej znamienici goście: Kukon, Igo, Margaret oraz Rosalie. Pierwszego dnia imprezy swój koncert zagra także Kizo. Możemy zatem podejrzewać, że w pełnym line-upie nie zabraknie również Mroza.

Pierwsza odsłona 2-dniowego festiwalu odbędzie się już 25-26 września na Lotnisku Warszawa-Bemowo, na przecięciu muzycznych gatunków i międzymiastowych dróg.

Miasto i muzyka są dla każdego, dlatego celebrujmy wspólnie otwartość i różnorodność podczas wyjątkowych koncertów.

– czytamy w informacji prasowej

Beata Kozidrak x Lublin – Bliżej (prod. Duit)

Drugiego dnia Festiwal Miasto Muzyka by Empik scenę przejmie Jimek, absolutna legenda polskiego hip-hopu. Artysta wykona swoje przeboje z orkiestrą symfoniczną, a na scenie dołączą do niego goście, których personalia wciąż pozostają tajemnicą.

Beata Kozidrak Empik Miasto Muzyka Festiwal

Festiwal Miasto Muzyka by Empik odbędzie się w dniach 25-26 września w Warszawie. Koniecznie wpadajcie, żeby zobaczyć na żywo występy ikon polskiej sceny muzycznej!

Festiwal Miasto Muzyka by Empik to pierwsza edycja nowego festiwalu, który będzie pełnowymiarową muzyczną celebracją i rozegra się z należytą pompą. Dwa dni koncertów, nadzwyczajni artyści, ogromna scena. A to wszystko już wkrótce – rezerwujcie sobie ostatni wrześniowy weekend w Warszawie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →