fot. M. Murawski

Męskie Granie 2022Bedoes w Orkiestrze, singiel inny niż zwykle. Posłuchaj “Jest tylko teraz”


31 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Męskie Granie 2022 znacząco zmieniło format, a razem z roszadami w zasadach festiwalu, dokonała się metamorfoza w jego pierwszym postpandemicznym składzie. Wiemy już, kto stworzy tegoroczną Orkiestrę. Oprócz oczywistości są też zaskoczenia.

Męskie Granie 2022 – zmiana klimatu

Pierwsze ogłoszenie ze strony festiwalu nieco się przeciągnęło, lecz kiedy już spadło, cóż, okazało się niemałym zaskoczeniem. Mnogość zapowiedzianych artystów mogła nawet przytłoczyć, formuła dwudniowa pozostała (choć na nieco innych warunkach, niż przypuszczałam, że to się stanie), ogólnie rzecz biorąc, dużo rzeczy na plus.

Szczególnie liczba artystów mniejszych niż ci robiący kilku- czy kilkunastu milionowe wyświetlenia na streamingach. Nowych nazwisk w line-upie jest sporo, chociaż główne sceny należą raczej do starych wyjadaczy. Jest to krok w przód (aczkolwiek mam też swoje zarzuty, na które jeszcze przyjdzie pora) i dobrze, że kiedy wydarzenie rozciągnęło się na piątek i sobotę, znalazło się miejsce dla takich muzyków jak Sea Saw, Trupa Trupa czy Meek Oh Why?

Męskie Granie 2022 ma dużą szansę, by być inne niż wszystkie dotąd festiwale sygnowane marką popularnego koncernu. Co jeszcze o tym zaważy? Oczywiście, że skład tegorocznej Orkiestry!

Przeczytaj: Męskie Granie, ale w Orkiestrze same artystki. Dlaczego nie? [felieton]

Męskie Granie artystki kobiety skład Orkiestry
fot. J. Oborski

Wiemy, kto zasili tegoroczną Orkiestrę! Zalewski, Kwiat Jabłoni i….

Szczerze mówiąc, trochę się zdziwiłam brakiem Vito Bambino w tej ekipie, biorąc pod uwagę ostatnią tendencję MG do zatrzymywania jednego z artystów w składzie na dwa lata. Well, skoro nie on, będą inni. Zalewski, który już po raz czwarty znalazł się w Orkiestrze, natomiast dla Kwiatu Jabłoni jest to debiut w tej roli. Dwie płyty i ogromny awans artystyczny, dobrze, tak wygląda progres i doskonale poprowadzona kariera. Można mieć wątpliwości, czy profil Męskiego Grania jest dla nich, ale czy właśnie nie o to w tym chodzi? Duet pokaże się z innej strony, pokaże też festiwal z innej strony. A jak publiczność przyjmie hymn, muśnięty folkowym wykończeniem?

Kwiat Jabłoni – Mogło być nic

Męskie Granie 2022 – to nie żart. Bedoes będzie w Orkiestrze

I to jest dopiero niespodziewane ogłoszenie! Bedoes, jako trzeci raper w historii, dołącza do głównego składu, czyli do Orkiestry Męskiego Grania. Artysta niedawno założył swój własny label – 2115, a teraz płynie do mainstreamu. Ten wybór faktycznie ma szansę nieco poprzestawiać szyki w nieco zastałym środowisku skupionym wokół MG.

Wybór Bedoesa nie dziwi mnie tak bardzo, jak zestawienie ze sobą artystów, którzy pozornie nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego. Jestem maksymalnie ciekawa, z jakim singlem się zaprezentują i jakie covery przedstawią na trasie. Czy Bedi będzie śpiewający, czy może na setliście znajdą się absolutnie klasyczne rapowe pozycje.

A co wy sądzicie o takim zespole?

Męskie Granie Orkiestra 2022 (Bedoes, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni) – Jest tylko teraz

Męskie Granie 2022 znacząco zmieniło format, a razem z roszadami w zasadach festiwalu, dokonała się metamorfoza w jego pierwszym postpandemicznym składzie. Wiemy już, kto stworzy tegoroczną Orkiestrę. Oprócz oczywistości są też zaskoczenia. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał […]


ZOBACZ: Męskie Granie 2021 – Warszawa | 14.08.2021 – fotorelacja

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →