kadr z teledysku „Proste fakty"

Bedoes przekształcił 2115 w wytwórnię. Wkrótce pierwszy singiel


29 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Bedoes opuszcza szeregi SBM Label? Raper z Bydgoszczy zapowiedział start wydawniczej działalności 2115. Pierwszy singiel pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Działania Borysa skomentowała wytwórnia Solara i Białasa.

2115 to już nie tylko ekipa

Wczoraj w godzinach wieczornych Bedoes opublikował w swoich mediach społecznościowych post ze zdjęciem z czasów promocji płyty Aby Śmierć Miała Znaczenie – debiutu Borysa. We wspomnianej publikacji raper poinformował, że “spełnia kolejne marzenie”, czyli zakłada własną wytwórnię. Nie wiadomo jak wpływa to na plany wydawnicze w SBM Label, jednak bydgoszczanin podkreśla, że stołeczna wytwórnia będzie wspierała nowopowstałą wytwórnię 2115. Pierwszy singiel inaugurujący start wytwórni 2115 ukaże się jutro o 21:15.

Zobacz: Bedoes i Lanek sprezentowali fanom diamentowe płyty za Opowieści z Doliny Smoków

Dzisiaj spełniam kolejne marzenie z ulicy – zakładam własną niezależną wytwórnię i zaczynam pisać historię 2115 jako labelu, nadal mogąc liczyć na wsparcie SBM, za co zawsze będę wdzięczny.

„Gonimy sny z ulicy” to hasło które towarzyszyło mi przez ostatnie sześć lat. W 2016 roku, kiedy podpisałem jako jeden z dwóch pierwszych artystów kontrakt z wytwórnią SB Maffija, jako dla jednego z największych fanów tej ekipy to było dla mnie spełnienie marzenia z ulicy. Nagrywanie w profesjonalnym studio to jest dla mnie spełnienie marzenia z ulicy. Granie koncertów dla dziesiątek tysięcy osób to jest dla mnie spełnienie marzenia z ulicy.

Złote, platynowe i diamentowe płyty to jest dla mnie spełnienie marzenia z ulicy. To, co dostałem od SBM to coś, czego nie dałaby mi żadna wytwórnia na świecie, bo to, co dostałem stanowczo wykracza poza obowiązki jakiejkolwiek wytwórni, naszej relacji zawsze zdecydowanie bliżej niż do biznesowej było do rodzinnej. Mogłem liczyć na wsparcie gdy miałem największą chujnię, gdyby nie oni to nie miałbym pojęcia czym jest w ogóle Gucci, gdyby nie SBM to prawdopodobnie po prostu by mnie nie było w miejscu w którym jestem.

– napisał Bedoes (pisownia oryginalna).

W komentarzach udzielił się m.in. Solar, życząc Bedoesowi powodzenia. Specjalny post pojawił się także na profilu SBM Label. Określił start 2115 jako “formowanie nowej rzeczywistości” dla obu marek. Równocześnie Maffija zobowiązała się do wspierania 2115 zza kulis “tak długo, jak ich pomoc będzie potrzebna”. Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać współpraca nowopowstałej wytwórni z SBM.

Bedoes tworzył SBM Label od początku

Tuż po przekształceniu się SB Maffiji z ekipy w SB Maffija Label, pierwszymi ogłoszonymi artystami zostali Beteo oraz Bedoes. Oficjalne ogłoszenie raperów jako reprezentantów wytwórni Białasa i Solara miało miejsce w maju 2016 roku. Od tego czasu zarówno Beteo, jak i Bedoes nie zmieniali wydawcy.

Legalny debiut Borysa, wspomniane wcześniej Aby Śmierć Miała Znaczenie, zadebiutował na rynku w lutym 2017 roku i sprzedał się w nakładzie przekraczającym piętnaście tysięcy egzemplarzy. W związku z tym Związek Producentów Audio Video przyznał raperowi Złotą Płytę. Rok później ukazał się Kwiat Polskiej Młodzieży, który wynik sprzedażowy AŚMZ przebił sześciokrotnie. Ponad dziewięćdziesiąt tysięcy sprzedanych płyt sprawiło, że ZPAV wręczył Borysowi potrójnie platynowy album. Najlepiej sprzedającym się tytułem w dotychczasowej dyskografii bydgoszczanina są Opowieści z Doliny Smoków, których nakład przekroczył sto pięćdziesiąt tysięcy płyt, za co rodzimi twórcy otrzymują Diamentową Płytę. Dotychczasowy dorobek Borysa zamyka Rewolucja Romantyczna z podwójną platyną na koncie.

Bedoes & Lanek – 1998 (mam to we krwi)

Obecność Bedoesa w szeregach SBM Label od początku budziła wiele kontrowersji wśród odbiorców oraz środowiska rapowego. Raper wielokrotnie był atakowany, a w sieci pojawiały się różnego rodzaju plotki lub nagrania, gdzie Bedoes padał ofiarą przemocy słownej lub fizycznej. Podczas koncertu na SB FFestivalu w 2018 roku w Stodole słowa Borysa również wywołały falę krytyki w kierunku rapera, która doprowadziła m.in. do beefu między nim a Tombem. Jako artysta SBM Label Bedoes skonfliktował się również z Filipkiem, co część słuchaczy odebrała jako otwartą “wojnę” QueQuality kontra SBM, jednak obie wytwórnie dementowały tę wersję wydarzeń. Pomiędzy spięciami Bedoesa z innymi raperami, dochodziło również do wymian dissów pomiędzy Białasem a Kafarem z ekipy Dixon37 w ramach wstawiennictwa Beezy’ego za Borysa.

Bedoes opuszcza szeregi SBM Label? Raper z Bydgoszczy zapowiedział start wydawniczej działalności 2115. Pierwszy singiel pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Działania Borysa skomentowała wytwórnia Solara i Białasa. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →