kadr z teledysku „Patoreakcja”

Matę oskarżono o posiadanie marihuany


02 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie. Raper trafi przed sąd za niecałe półtora grama marihuany.

Mata oskarżony wraz z kolegą o posiadanie marihuany

Jak donosi serwis tvnwarszawa.pl, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie. Śledczy zarzucają zawodnikowi SBM Label posiadanie 1,45 grama marihuany. Zarzuty usłyszał również kolega rapera. Mężczyzn zatrzymano razem. Jak podaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz, znajomy Maty miał 0,39 grama konopi. Akt oskarżenia skierowano już 31 maja.

Zobacz: Mata rzekomo otrzymał odpowiedź w sprawie koncertu na Stadionie Narodowym? Tak twierdzi rzeczniczka obiektu

Redakcja TVN-u ustaliła, że obaj oskarżeni przyznali się do winy. Mężczyźni tłumaczyli, że marihuana była na ich własny użytek.

Mata – Patoprohibicja (28.01.2022)

Do zatrzymania Maty i jego kompana doszło 28 stycznia tego roku po godzinie 23:00. Raper wraz z kolegą swoją obecnością “wzbudzili podejrzenia policjantów”, którzy tamtego wieczora patrolowali ulicę Okolską na Mokotowie. Na widok funkcjonariuszy Mata i jego kolega przyspieszyli kroku. Policjanci wylegitymowali dwudziestojedno- i dwudziestoczterolatka. Według policji obaj oskarżeni dobrowolnie wyjęli z kurtki woreczki z marihuaną.

Jak głosi 62. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, osoba, która ma przy sobie środki odurzające, podlega karze nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Istotne jest jednak, czy są to “środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości”.

Został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno–zielonego, marihuana. W chwili obecnej jest osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Będą wykonywane czynności z jego udziałem.

– mówiła wówczas mł. asp. Iwona Kijowska, oficerka prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie. Raper trafi przed sąd za niecałe półtora grama marihuany. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mata oskarżony wraz z kolegą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →