kadr z teledysku „Patoreakcja”

Matę oskarżono o posiadanie marihuany


02 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie. Raper trafi przed sąd za niecałe półtora grama marihuany.

Mata oskarżony wraz z kolegą o posiadanie marihuany

Jak donosi serwis tvnwarszawa.pl, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie. Śledczy zarzucają zawodnikowi SBM Label posiadanie 1,45 grama marihuany. Zarzuty usłyszał również kolega rapera. Mężczyzn zatrzymano razem. Jak podaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz, znajomy Maty miał 0,39 grama konopi. Akt oskarżenia skierowano już 31 maja.

Zobacz: Mata rzekomo otrzymał odpowiedź w sprawie koncertu na Stadionie Narodowym? Tak twierdzi rzeczniczka obiektu

Redakcja TVN-u ustaliła, że obaj oskarżeni przyznali się do winy. Mężczyźni tłumaczyli, że marihuana była na ich własny użytek.

Mata – Patoprohibicja (28.01.2022)

Do zatrzymania Maty i jego kompana doszło 28 stycznia tego roku po godzinie 23:00. Raper wraz z kolegą swoją obecnością „wzbudzili podejrzenia policjantów”, którzy tamtego wieczora patrolowali ulicę Okolską na Mokotowie. Na widok funkcjonariuszy Mata i jego kolega przyspieszyli kroku. Policjanci wylegitymowali dwudziestojedno- i dwudziestoczterolatka. Według policji obaj oskarżeni dobrowolnie wyjęli z kurtki woreczki z marihuaną.

Jak głosi 62. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, osoba, która ma przy sobie środki odurzające, podlega karze nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Istotne jest jednak, czy są to „środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości”.

Został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno–zielonego, marihuana. W chwili obecnej jest osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Będą wykonywane czynności z jego udziałem.

– mówiła wówczas mł. asp. Iwona Kijowska, oficerka prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie. Raper trafi przed sąd za niecałe półtora grama marihuany. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Mata oskarżony wraz z kolegą o posiadanie marihuany […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →