kadr z teledysku „PATOPROHIBICJA (28.01.2022)"

Mata otrzymał odpowiedź w sprawie koncertu na Stadionie Narodowym? Tak twierdzi rzecznika obiektu


01 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Jakiś czas temu Mata informował słuchaczy, że włodarze Stadionu Narodowego nie pozwalają mu zorganizować koncertu. Do słów zawodnika SBM Label odniosła się rzeczniczka PGE Narodowego.

Matczak na PGE Narodowym ma rację bytu?

Pod koniec maja Mata zorganizował spontaniczny koncert przy Schodkach, podczas którego nad Wisłą pojawiło się około trzydziestu tysięcy osób. Następnego dnia Matczak miał zamiar powtórzyć inicjatywę. Dowiedział się jednak, że za organizowanie imprezy masowej bez odpowiednich pozwoleń może mu grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W jednej ze swoich wypowiedzi Mata skierował się bezpośrednio do włodarzy Stadionu Narodowego. Raper zarzucił im, że mimo prób kontaktu, nie otrzymał zgody na zorganizowanie koncertu na PGE Narodowym. Redakcja portalu Onet poprosiła przedstawicieli Stadionu o komentarz w tej sprawie.

Zobacz: Mata i Rafał Trzaskowski szukali złotego środka w sprawie występu na Schodkach

Nie ukrywam, że jesteśmy zdziwieni wciągnięciem PGE Narodowego w tego typu dyskusję. Od dekady na PGE Narodowym organizowane są różne koncerty, na które przychodzą osoby o absolutnie odmiennych gustach muzycznych. Rzeczywiście w ubiegłym roku otrzymaliśmy prośbę o ofertę na zorganizowanie koncertu Maty na PGE Narodowym. Management artysty taką ofertę od nas otrzymał.

Dokładamy wszelkich starań, by oferta koncertowa PGE Narodowego była na tyle szeroka, by każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie. Proszę zauważyć, że tylko w tym roku zagrają u nas takie kapele jak Rammstein czy Iron Maiden, by potem przekazać miejsce na scenie Andrei Bocellemu, Stingowi czy Edowi Sheeranowi. Jesienią z kolei odbędzie się cykliczna impreza „Roztańczony PGE Narodowy” dedykowana miłośnikom tanecznych rytmów. W wakacje planujemy cykl koncertów „Letnie Brzmienia” na Błoniach PGE Narodowego, na których swoją propozycję muzyczną przedstawią cenieni i znani polscy artyści rockowi i alternatywni.

– powiedziała rzeczniczka PGE Narodowego, Małgorzata Bajer

Mata wykonuje Papugę na Schodkach

Choć stanowisko przedstawicieli Stadionu jest jasne, management Matczaka zaprzecza słowom drugiej strony. Magdalena Dubrawska z Sold Out Agencji twierdzi, że od blisko dwóch lat nie otrzymali odpowiedzi od włodarzy Stadionu Narodowego.

Od dłuższego czasu staramy się nawiązać współpracę z PGE Narodowym, w 2020 r. po raz pierwszy wysłaliśmy zapytanie w sprawie organizacji koncertu Maty na obiekcie. Nie tylko w ubiegłym roku kontaktowaliśmy się z PGE Narodowym, niemal przez dwa lata regularnie wysyłamy zapytania odnośnie terminów i do tej pory nie dostaliśmy żadnej propozycji.

Nigdy nie dostaliśmy propozycji organizacji koncertu Maty od PGE Narodowego. Owszem, w ubiegłym roku mieliśmy spotkanie Sold Out Agencja — PGE Narodowy, na którym stadion przedstawił nam warunki organizacji koncertu. Natomiast nigdy nie dostaliśmy oferty na konkretną datę. Pomimo zapewnień, że jesteśmy gotowi spełnić wszystkie wymogi, tydzień po spotkaniu dostaliśmy maila, w którym PGE Narodowy informował, że znów, niestety, nie mają wolnych terminów, a więc w efekcie nie dostaliśmy żadnej konkretnej oferty.

– powiedziała Dubrawska

Matczak radzi sobie bez Narodowego. Raper rusza w trasę

Zawodnik SBM Label 25 maja ogłosił, że 14 lipca rozpocznie Mata Tour. Raper odwiedzi dziesięć polskich miast, w tym Łódź, Gdańsk oraz Toruń. Ostatni z zaplanowanych występów odbędzie się w Poznaniu 7 października. Lokalizacje wydarzeń nie zostały jeszcze podane. Dzień po zapowiedzi Mata Tour gospodarz trasy poinformował odbiorców, że w trzy godziny od startu sprzedaży wykupiono dwadzieścia osiem sześćset dwadzieścia pięć biletów.

Przeczytaj także: Mata przy Schodkach: stopniowanie napięcia nad Wisłą [relacja]

Po długiej zimie, przyroda budzi się na nowo, a po sukcesie zeszłorocznego koncertu na Lotnisku Bemowo, Mata rusza w letnią trasę po Polsce. MATA TOUR to dziesięć wyjątkowych koncertów w dziesięciu różnych miastach, a pierwszy z nich odbędzie się już 14 lipca we Wrocławiu – rodzinnym mieście Michała. Nieoczywiste lokalizacje i wyjątkowa oprawa audiowizualna to znak rozpoznawczy trasy. Sami sprawdźcie, jak Młody Matczak rozkwita na nowo i na żywo przekonajcie się, co w tym roku przygotował dla nas Mata.

– czytamy w opisie trasy

Mata Tour – sprawdź daty

mata tour
fot. materiały prasowe

Jakiś czas temu Mata informował słuchaczy, że włodarze Stadionu Narodowego nie pozwalają mu zorganizować koncertu. Do słów zawodnika SBM Label odniosła się rzeczniczka PGE Narodowego. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Matczak na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →