kadr z teledysku

Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków


28 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Jak donoszą rodzime portale informacyjne, Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Młody raper najpewniej dziś usłyszy zarzuty.

Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków

Polskie media informacyjne podały do wiadomości, że w czwartek przed północą Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Jak podaje TVP Info, do zdarzenia doszło przy ul. Okolskiej w Warszawie. Portal RMF donosi, że raper posiadał przy sobie półtora grama marihuany, którą policja zabezpieczyła. Wraz z Matą zatrzymano 24-latka, który posiadał pół grama tego samego narkotyku.

Zobacz: Gdzie jest Skute Bobo? Na Zielonej szkole razem z Nyplem i Beteo

Został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno–zielonego, marihuana. W chwili obecnej jest osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Będą wykonywane czynności z jego udziałem

– podała mł. asp. Iwona Kijowska, oficerka prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

Jak głosi ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, osoba, która ma przy sobie środki odurzające, podlega karze nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Jak twierdzi oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, Mata zostanie zwolniony jeszcze dziś, po wykonaniu odpowiednich czynności oraz przedstawieniu zarzutów raperowi.

Mata feat. Malik Montana, Quebonafide – Papuga

Marihuana zaczyna być legalizowana, ale nie w Polsce

Temat legalnej marihuany w Polsce jest obecny od wielu lat. W styczniu wątek legalizacji ponownie został poruszony w Sejmie przez Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, który zrzesza przedstawicieli z całego politycznego spektrum. Wśród jego członków znajdują się posłowie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji. Dzięki działaniom zespołu, medyczna marihuana jest legalna od 2017 roku, jednak sprowadzana jest z innych krajów, głównie z Kanady.

Podczas styczniowego głosowania, posłowie PiS odrzucili dwie ustawy, które wniosłyby rewolucję w dyskusji o marihuanie w Polsce. Pierwszy z nich zakładał, że każdy mógłby uprawiać krzaki, jeśli spełniłby określone wymogi. Owa ustawa miała również znieść dotychczasowy zakaz refundacji terapeutycznej marihuany. Druga zakładała zwiększenie stężenia THC z 0,2 do 0,3%.

Zobacz: Co z tą marihuaną? Domowa uprawa i pięć gramów w kieszeni na luzie i na legalu?

Wizerunek marihuany drastycznie zmienia się na przestrzeni ostatnich lat. Niegdysiejszy prowodyr walki z przemysłem narkotykowym – Stany Zjednoczone obecnie są jednym z głównych inicjatorów reform na rzecz legalizacji. W 2019 Izba Reprezentantów przyjęła projekt legalizacji i opodatkowania konopi, który zakładał również zwolnienie z więzień skazanych za posiadanie suszu na własny użytek. Obecnie w aż trzydziestu trzech stanach otrzymamy medyczną marihuanę, a w jedenastu z nich dostępna jest również w celach rekreacyjnych. Z kolei w Kanadzie można zamówić jointa dzięki Uberowi.

W Europie również zachodzą zmiany. W grudniu Malta została pierwszym europejskim państwem, które zalegalizowało marihuanę. Według nowych zasad, dorośli będą mogli posiadać do siedmiu gramów konopi. Równocześnie będzie można uprawiać do czterech roślin w domu. Nielegalne będzie zaś palenie w miejscach publicznych lub w obecności dzieci. Nad złagodzeniem przepisów pracują również Niemcy. Według szacunków Socjaldemokratyczej Partii Niemiec, dzięki złagodzeniu przepisów antynarkotykowych, budżet państwa może zyskać nawet miliardy euro na dekryminalizacji marihuany.

Młody raper nie żyje?

Czwartkowe zatrzymanie to nie koniec wydarzeń wokół stołecznego rapera. Ojciec reprezentanta SBM Label, prof. Marcin Matczak otrzymał telefon z numeru należącego do infolinii CBA, że jego syn nie żyje. Znany prawnik skomentował sprawę na swoim Twitterze.

Dziś około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej.

– informuje.

Sytuacja prof. Matczaka nie była odosobniona. Podobny telefon odebrała również córka Romana Giertycha, której zagrożono, że jej ojciec zostanie zamordowany. W zeszłym tygodniu były szef CBA Paweł Wojtunik również przekazał, że ktoś poinformował jego córkę o rzekomej śmierci ojca. Ofiarą fałszywego telefonu została także Dorota Brejzy, żona senatora Krzysztofa Brejzy.

Jak donoszą rodzime portale informacyjne, Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Młody raper najpewniej dziś usłyszy zarzuty. Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków Polskie media informacyjne podały do wiadomości, że w czwartek przed północą Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Jak podaje TVP Info, do zdarzenia doszło przy ul. Okolskiej w Warszawie. Portal RMF donosi, że […]

Kup bilet na koncert Oliwki Brazil 3 lutego w Rzeszowie

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →