Co z tą marihuaną? Domowa uprawa i pięć gramów w kieszeni na luzie i na legalu?


20 kwietnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Dziś wypada szczególny dzień, o czym zorientowani w 4.20 doskonale wiedzą i zapewne należycie go celebrują. Dziś też do Sejmu złożono projekt ustawy, która ma załagodzić kary za posiadanie marihuany oraz ułatwić uprawę konopi siewnych w Polsce.

Marihuana znowu w Sejmie

Oczywiście to nie może być przypadek. Właśnie dziś, Parlamentarny Zespołu ds. Legalizacji Marihuany złożył do Sejmu projekt Pakietu Ustaw Konopnych. Zawiera on regulacje obejmujące dekryminalizację marihuany oraz aspekty dotyczące jej uprawy w celach medycznych. Wspomina także o unormowaniu kwestii konopi siewnych, sadzonych na potrzeby przemysłu.

TOP 10 rapowych numerów do świętowania dnia 4:20, przeczytaj

Dotrzymujemy wcześniej danego słowa. Teraz o tych przepisach zdecyduje Sejm

– mówi posłanka, Beata Maciejewska.

Marihuana rekreacyjna na chillu i legalu?

Co owego przyniesie a ustawa? Znaczące ulgi, przynajmniej dla palaczy rekreacyjnych. Propozycja przedstawiona przez rzeczników zakłada bowiem zniesienie odpowiedzialności karnej za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Oczywiście, na własny użytek. Jak przedstawiają się te widełki? Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany przedstawiają projekt, w którym dorosła osoba może posiadać do 5 gramów substancji bez żadnych konsekwencji. Widełki w przedziale 5- 10 gramów byłyby traktowane jako wykroczenie, a tym samym – karane jedynie mandatem. Osoby, które miałyby przy sobie powyżej 10 gramów nie unikną jednak odpowiedzialności karnej.

Marihuana legalna w Polsce ustawa
Beata Maciejewska, fot. Przemek Krysiak

Chcemy, żeby substancja, która jest wśród ludzi powszechna, a jest totalnie zakazana, stała się w niewielkich ilościach dostępna dla ludzi, bo jest o wiele mniej szkodliwa od alkoholu

– powiedziała Maciejewska.

Rzecznicy lobbują też za zezwoleniem na hodowlę marihuany w warunkach domowych. Pierwotne plany zakładały cztery krzaki na dorosłą osobę, ale ostatecznie regulacją postanowiono objąć gospodarstwo domowe.

Łatwiej bowiem kontrolować mieszkanie niż zajmujące je osoby

– tłumaczy posłanka, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany

Jak myślicie, czy projekt dekryminalizacji „palenia” przejdzie?

Dziś wypada szczególny dzień, o czym zorientowani w 4.20 doskonale wiedzą i zapewne należycie go celebrują. Dziś też do Sejmu złożono projekt ustawy, która ma załagodzić kary za posiadanie marihuany oraz ułatwić uprawę konopi siewnych w Polsce. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →