Okładka albumu/Romina Ressia

Czyżby okładka albumu Maty była plagiatem?


19 listopada 2021

Podziel się newsem:

Internauci znaleźli prace fotografki o nazwisku Romina Ressia, które są łudząco podobne do okładki najnowszego albumu Maty, a zostały opublikowane już w 2017 roku. Sprawdź szczegóły.

To już plagiat czy jeszcze zwykła inspiracja?

Romina Ressia, fotografia
autor: Romina Ressia

Tak wygląda zdjęcie, którego znalezienie przez internautów wywołało takie kontrowersje. Dla przypomnienia, okładka Młodego Matczaka, ostatniego albumu Maty, wygląda następująco:

Mata Kiss Cam Młody Matczak
Mata – Młody Matczak, okładka albumu

Oprócz tego, co dzieje się ze szczęką obydwu panów na fotografiach, zgadza się nawet spojrzenie! Zarówno Mata, jak i model Rominy Ressi nie patrzą w obiektyw, tylko w górę, przed siebie. Całość sesji zdjęciowej artystki możecie zobaczyć tutaj. Warto nadmienić, że wykonano ją w 2017 roku, czyli aż 4 lata przed premierą Młodego Matczaka. Autorka okładki albumu, Zuza Krajewska, odniosła się na swoim Instagramie do zarzutów o plagiat. Napisała na w komentarzu pod zdjęciem Rominy, że nie znała jej prac przed wykonaniem okładki albumu. Oznaczyła Matę, po czym wrzuciła na story fragment swojej rozmowy z nim na ten temat:

Zuza Krajewska, instastory
źródło: Instagram
Zuza Krajewska, instastory
źródło: Instagram
Zuza Krajewska, instastory
źródło: Instagram

Naszym zdaniem jednak podobieństwo obydwu prac jest zbyt duże, by mogła to być zwykła inspiracja. A co Wy sądzicie na ten temat?

Internauci znaleźli prace fotografki o nazwisku Romina Ressia, które są łudząco podobne do okładki najnowszego albumu Maty, a zostały opublikowane już w 2017 roku. Sprawdź szczegóły. To już plagiat czy jeszcze zwykła inspiracja? Tak wygląda zdjęcie, którego znalezienie przez internautów wywołało takie kontrowersje. Dla przypomnienia, okładka Młodego Matczaka, ostatniego albumu Maty, wygląda następująco: Oprócz tego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →