fot. kadr z teledysku „Kiss cam"

Mata najpopularniejszym polskim artystą? Liczby mówią same za siebie


17 września 2022

Podziel się newsem:

Mata i jego utwór Kiss cam pobijają kolejny rekord. Tym razem chodzi o liczbę odtworzeń na platformie Spotify.

Kolejny rekord pobity

Co tu dużo mówić – Matę można lubić, a można go też nienawidzić. Trzeba mu jednak przyznać to, że jak nikt inny potrafi zdobyć potrzebny mu rozgłos, a także bić rekord za rekordem z niespotykaną do tej pory łatwością. No weźmy na przykład taką listę Billboard Global 200 Excl. U.S. którą autor Patointeligencji oraz Patoreakcji podbił jako pierwszy artysta z Polski! Singiel Kiss cam (podryw roku) (bo to właśnie za jego pomocą młody Matczak znalazł się na owej liście) był również pierwszym polskojęzycznym utworem, który znalazł się na światowej liście przebojów.

Przeczytaj także: Święty Mikołaj przyleciał we wrześniu. Mata „rzucał worki w tłum” na koncercie

Święty Mikołaj przyleciał we wrześniu. Mata "rzucał worki w tłum" na koncercie
fot. kadr z klipu do utworu JESTEM POJ384NY

Mata, pierwszy artysta z Polski, który trafił na Billboard Global Excl. U.S., debiutując na 198. miejscu z Kiss Cam (Podryw Roku), jest to także pierwszy światowy hit śpiewany w języku polskim. Piosenka 20-letniego rapera z Wrocławia zadebiutowała z wynikiem 10,3 milionów odtworzeń (wzrost o 49%) poza Stanami Zjednoczonymi w tygodniu kończącym się 1 lipca, według danych MRC Data

– magazyn Billboard.

Jak się jednak okazuje, singiel Kiss cam (podryw roku) nie zatrzymał swojej popularności i dalej pozwala Macie bić kolejne rekordy. Do najświeższego z nich należy ten osiągnięty na platformie Spotity, bowiem wspomniany wyżej kawałek przekroczył próg 70 milionów odsłuchów, stając się tym samym najpopularniejszym polskim numerem na platformie. Nie ma co, są to naprawdę szokujące liczby. Utworu możecie posłuchać poniżej.

Mata – Kiss cam (podryw roku), posłuchaj!

Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Nastazja Gonera.

Mata i jego utwór Kiss cam pobijają kolejny rekord. Tym razem chodzi o liczbę odtworzeń na platformie Spotify. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →