fot. Gracjan Broda

Margaret o doświadczeniu przemocy seksualnej: “Zostałam zgwałcona. Jako dziesięcioletnia dziewczynka”


23 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Margaret opowiedziała o traumatycznych przeżyciach w rozmowie dla Wysokich Obcasów. Artystka przyznała, że została zgwałcona.

Tragiczne wyznanie Margaret

Czasami są w tym zawodzie momenty, że pomimo tego, że z pisaniem jest się związanym na co dzień, tak naprawdę nie wie się, jak ubrać w słowa niektóre emocje i myśli. Tak jest właśnie w tym przypadku, w którym kolejna artystka udowodnia nam, że słowo “artysta” nie daje żadnego immunitetu przed światem i to też są osoby zmagające się z krzywdami. Okropnymi krzywdami.

Przeczytaj także: Halsey z ważnym apelem dotyczącym zakazu aborcji. Fani wyszli z koncertu, a artystka ich skrytykowała

Hip-Hop na ekrany. "Zadra" wystartuje na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
fot. materiały prasowe

Swoim tragicznym przeżyciem w rozmowie z Karoliną Sulej, redaktorką Wysokich Obcasów, która napisała książkę Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm, podzieliła się Margaret, która wyznała, że w wieku 10 lat została zgwałcona.

Zostałam zgwałcona. Jako dziesięcioletnia dziewczynka 

– wypowiada się Margaret.

Bardzo prywatne i traumatyczne przeżycie zostało jednak okrojone w wydanej wersji książki, a samo otworzenie się artystki na ten temat skomentowała sama autorka reportażu.

To, co wyłania się z tej historii, oprawionej ogromnym cierpieniem, samotnością i poczuciem winy – to przede wszystkim siła. Gosia podkreśla, że to zdarzenie – przez wiele lat pomijane przez nią w różnego typu wywiadach – ukształtowało ją. Wszystkie jej decyzje zaczynają nabierać nowego znaczenia w kontekście traumy z dzieciństwa

– czytamy w książce Sulej.

Autorka reportażu dodała również, że część wypowiedzi nie trafiła do książki, ponieważ była zbyt bolesna i osobista.

Padłaś/eś ofiarą gwałtu? Tu znajdziesz potrzebną Ci pomoc

Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, nie bój się dzwonić. Potrzebną pomoc uzyskasz, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia – 801 120 002 lub pod numer 112.

Margaret opowiedziała o traumatycznych przeżyciach w rozmowie dla Wysokich Obcasów. Artystka przyznała, że została zgwałcona. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Tragiczne wyznanie Margaret Czasami są w tym zawodzie momenty, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →