Kadr z teledysku

Major SPZ i Paluch o drodze na szczyt rapowy i finansowy


08 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Major SPZ szykuje się do wydania ostatniego albumu w tym roku. Jego promocję wspiera jeden z najpopularniejszych raperów w kraju.

Zakończenie z przytupem

Major SPZ należy do grona raperów, którzy niemal się nie zatrzymują, jeśli chodzi o kwestie wydawnicze. W dobiegającym końca roku znalazł się m.in. na płytach producenckich DJ-a Decksa czy Chrisa Carsona i DJ-a Soiny, wciąż promował HUCPĘ nagraną z Kalim, a przy tym pozostawał aktywny w twórczości solowej.

W maju pokazał światu Klepsydrę, indywidualny album, do którego przygotował specjalną oprawę. Nim jednak, przez pandemię nieco mniej hucznie, pożegnamy 2021, nawijacz związany ze Szczecinem zaserwuje słuchaczom solówkę Na farta. Wiele tygodni temu poznaliśmy (przyszły) bonus track Makieta, ale wszystko rozkręciło się na dobre w listopadzie. Usłyszeliśmy kolejno Przecier, Jakbym chciał, Słodki zapach oraz Dream Team z Konym. Największym wydarzeniem jest jednak Jeden.

Major SPZ – Dream Team (feat. Kony)

Ciągle w drodze po więcej

Wiedzą to pewnie wszyscy słuchacze, których ujął Major SPZ – szczeciński weteran bardzo chętnie dzieli się swoimi opowieściami o zarabianiu pieniędzy i tzw. dobrym, bogatym życiu. Nie może więc szczególnie dziwić, że nowy utwór także porusza tę tematykę. To, co trochę zaskakuje na tym drillującym bicie, to fakt, że przekształcenie wokalu w refrenie jest dużo dalej posunięte niż zwykle.

Nastroje tonuje za to, niepierwszy zresztą raz, Paluch. Twórca BORCREW wjechał na podkład z pewnością siebie, ale również swego rodzaju pokorą, dużo bardziej zwracając uwagę na pamiętanie o swoich ludziach i wspominki z przebijania się do dużego grania. Teledysk, który stworzył Filop, nie pozostawia jednak wątpliwości co do ogólnego sznytu kawałka. Ma być z przepychem, a pieniądze mają się sypać niczym z maszynki.

Major SPZ – Jeden (feat. Paluch)

Walka o uwagę w połowie miesiąca

Na farta ukaże się 15 grudnia. Mogłoby się wydawać, że to spokojna data, bo z wysypem materiałów mamy zazwyczaj do czynienia jesienią. Nic jednak z tych rzeczy – ledwie dwa dni wcześniej pojawi się krążek Tedego, dzień później – Białasa, a dwa… Cóż to będzie za dzień. W jednym momencie zadebiutują nowości m.in. od Peji i Magiery, Kosiego, Bersona czy tercetu: Gural, Shellerini, Tailorcut. Będzie się działo w serwisach streamingowych.

Major SPZ – Na farta – tracklista

1. Ale Ale (prod. Ślimak)

2. Według zasad (prod. Ślimak)

3. Jeden feat. Paluch (prod. Sergiusz)

4. Przecier (prod. Newlight$, Rutkovsky)

5. Życzę farta (prod. Franky)

6. Harmonia feat. Małach (prod. Sir Mich)

7. Pach pach feat. Dj Decks (prod. Ślimak)

8. Lotto (prod. Newlight$)

9. Słodki zapach (prod. Worek)

10. Jakbym chciał feat. Ślimak (prod. Newlight$)

11. Two face (prod. clearmind,Worek)

12. Dream team feat. Kony (prod. Matheo)

Bonus track

13. Makieta (prod. Ślimak)

14. ymc ymc (Ślimak mix)

major spz na farta
okładka albumu Na Farta Majora SPZ

Major SPZ szykuje się do wydania ostatniego albumu w tym roku. Jego promocję wspiera jeden z najpopularniejszych raperów w kraju. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Zakończenie z przytupem Major […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →