kadr z teledysku

„LIVE.LOVE.A$AP” A$AP Rocky’ego już w tym tygodniu na streamingach


25 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

A$AP Rocky uczci w ten sposób dziesiąty jubileusz wydania debiutanckiego albumu. Sprawdź szczegóły.

A$AP Rocky – LIVE.LOVE.A$AP

Aż dziw bierze, gdy pomyślimy, że tego albumu nie było dotychczas na streamingach. Debiut nowojorskiego rapera A$AP Rocky’ego to rzecz, która wraz ze swoją premierą w roku 2011 stała się instant klasykiem i ugruntowała jego pozycję jako jednego z najważniejszych przedstawicieli nowej szkoły rapu. Niech Was to jednak nie zmyli – LIVE.LOVE.A$AP to nie tylko niezwykle nowatorskie spojrzenie na hip-hop. To także hołd oddany korzeniom. Eklektyczne wydawnictwo łączy w sobie południowe inspiracje rodem z Houston (przewijająca się przez cały album stylistyka chopped and screwed) oraz liczne hołdy oddane wschodniemu wybrzeżu i złotej erze hip-hopu. To jeden z pierwszych takich materiałów, które sprawiły, że odłożono na bok pewien regionalizm w rapie – Rocky pokazał, jak połączyć w spójną całość to, co najlepsze z wielu na pozór odległych geograficznie i stylistycznie inspiracji.

Przeczytaj także: Kanye West z pierwszym diamentowym trackiem w karierze

Album nie stałby się jednak pewnym punktem odniesienia dla całego pokolenia przyszłych traperów, gdyby zawarte w nim były jedynie dobrze już znane elementy. Flacko zwinnie połączył respekt dla dokonań poprzednich pokoleń z wyznaczaniem nowych trendów. Pokazał, jak podbić mainstream undergroundową dotychczas, cloud-rapową stylistyką. Choć mówimy o trapie, w którym nacisk na lirykę nie jest aż tak znaczny, to nie sposób nie wspomnieć o celności linijek autora, jego umiejętności do napisania nowatorskiej, ociekającej swagiem braggi czy popisywania się takimi skillami jak żonglowanie flow lub umiejętność łączenia rapowania ze śpiewaniem. Rozwodząc się nad tym albumem, nie sposób nie wspomnieć o produkcjach jednego z największych beatmakerów w grze, Clams Casino, który wzniósł narkotykowy vibe materiału na zupełnie nowy poziom.

A teraz będzie można usłyszeć to znakomite dzieło na wszystkich platformach streamingowych! Trafi ono na nie już 29 października. My na pewno uczcimy to kolejnym odsłuchem, a Wy?

A$AP Rocky – Purple Swag

Przeczytaj także: Wu-Tang Clan z grą na platformie Xbox? To możliwe

A$AP Rocky uczci w ten sposób dziesiąty jubileusz wydania debiutanckiego albumu. Sprawdź szczegóły. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? A$AP Rocky – LIVE.LOVE.A$AP Aż dziw bierze, gdy pomyślimy, że tego albumu nie było dotychczas na streamingach. Debiut […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →