fot. Alter Art

Open’er Festival 2022 ogłosił rapowego headlinera (i nie tylko)


14 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Open’er Festival 2022 rozpocznie się za dwa tygodnie, a pełen skład artystów występujących na wydarzeniu wciąż jest nieznany. Alter Art ogłosił właśnie rapowego headlinera, który zastąpi Doję Cat.

Open’er Festival 2022 – postpandemiczne kłopoty

Do festiwalu coraz bliżej, a fani nadmorskiego eventu jednocześnie są podekscytowani oraz zniecierpliwieni. Tegoroczny line-up Open’er Festival wciąż jest bowiem jeszcze otwarty, a wydarzenie, na które festiwalowicze czekali właściwie trzy lata ma się odbyć już za dwa tygodnie. Impreza, która tradycyjnie dzieje się w Kosakowie, zacznie się w środę, 29 czerwca. Pierwszy dzień został obstawiony dość różnorodnie: na Main Stage zaprezentują się bowiem zwycięzcy zeszłorocznej eurowizji, czyli Måneskin, a także Imagine Dragons. Drugą headlinerką tego dnia miała być Doja Cat, lecz raperka odwołała całą swoją letnią trasę – w tym koncert w Kosakowie.

Organizatorzy festiwalu stanęli przed trudnym zadaniem: w krótkim czasie znaleźć satysfakcjonującego następcę, który wypełni lukę w line-upie.

Artystą, który będzie co-headlinerem razem z Imagine Dragons okazał się… A$AP Rocky. Niedoszła gwiazda Open’era 2019, trzy lata później przyjedzie do Polski.

Przeczytaj: Open’er Festival 2022 ogłasza nowego headlinera

Open'er Festival 2022 line up
fot. Alter Art

Zastępstwo na asap

Raper miał wystąpić na festiwalu już w 2019 roku, lecz z tego co pamiętam, jego koncert odwołano dokładnie w dzień występu. Artysta kilka dni wcześniej brał udział w bójce, za co został zatrzymany w Szwecji. Trzymamy kciuki, że tym razem A$AP dotrze do Polski i że uda mu się zagrać na Open’erze.

Polskie gwiazdy na Open’er Festival 2022 grają na Main Stage

Ogłoszony został kolejny rzut polskich artystów, zarówno z rapowej, jak i alternatywnej części sceny. Na pierwszy ogień poszedł Oki, który w zeszły piątek wydał świetnie przyjęty album PRODUKT 47, a który zagra solowy koncert przed openerowską publiką ostatniego dnia festiwalu. Dwa dni przed nim (30 czerwca) wystąpi Zdechły Osa, wyjątkowo niekomercyjny strzał Alter Artu a także Żabson i Igi ze swoją AMFISBENĄ. Tymczasem na Main Stage, pierwszego dnia wydarzenia, a więc przed Måneskin, Imagine Dragons i A$APEM Rockym wystąpi Ralph Kaminski, po raz pierwszy prezentując swój nowy projekt. Oprócz niego, tego dnia swój koncert da również Vito Bambino na Tent Stage. Nowe nazwiska w line-upie kończą się na zespole EABS, który w piątek (1 lipca) przejmie Alter Stage.

OKI – ADHD feat. Taco Hemingway

Finalnym ogłoszeniem z polskiej sceny jest dodanie do line-upu Szczyla (2 lipca), Otsochodzi (30 czerwca) i Kacperczyk (2 lipca).

Z kolei ostatnimi artystami, zamykającym dzień wieści jest ukraiński zespół dakhabrakha, który wystąpi na Open’er Festival w piątek, pierwszego lipca.

Open’er Festival 2022 odbędzie się w Kosakowie dniach 29 czerwca – 2 lipca. Widzimy się pod sceną!

Open’er Festival 2022 rozpocznie się za dwa tygodnie, a pełen skład artystów występujących na wydarzeniu wciąż jest nieznany. Alter Art ogłosił właśnie rapowego headlinera, który zastąpi Doję Cat. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →