fot. kadr z zapowiedzi utworu „Duchy”

Ralph Kaminski – jego fani wkrótce zobaczą “Duchy” [aktualizacja]


25 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ralph Kaminski do lata rozkręci się na dobre. Po nieoczekiwanej premierze Balu u Rafała przyszedł czas na nowe. Kiedy dokładnie ukażą się Duchy?

Ralph Kaminski – czwarta płyta na wyciągnięcie ręki

Zakończył trasę z albumem Kora i niemalże od razu, totalnie nieoczekiwanie i bez żadnej zapowiedzi wypuścił pierwszy singiel z nowej ery, czyli Bal u Rafała. Ralph Kaminski z buta wkroczył w nowy etap swojej twórczości, prezentując ten utwór na żywo przed niezwykle wymagającą (ponieważ nie stricte jego) publicznością podczas Sopot Hit Festiwal. Pierwszy raz na żywo, pierwszy raz w nowym składzie. Tuż przed wydarzeniem, artysta przedstawił swoim fanom My Best Band In The World już po personalnych zmianach. Tego lata razem z Ralphem zobaczymy: Wiktora, Radka, Ignacego, Wawrzka (niegdyś znanego jako Laurence) oraz Wiktorię.

Ralph Kaminski – Bal u Rafała (Official Video)

Naprawdę jest na co czekać – jak to bywa, wizualna metamorfoza muzyka i jego zespołu wiąże się z nowymi piosenkami. Artysta dał już swym fanom uszczknąć co nieco, a teraz – zapowiada drugi singiel, zwiastujący jego czwarty studyjny album.

Przeczytaj: Ralph Kaminski: jego nowe wcielenie urządziło Bal u Rafała [felieton]

Ralph Kaminski duchy
fot. Dawid Grzelak

Kiedy wychodzą Duchy?

Duchy, bo taki tytuł nosi najnowszy singiel Ralpha, ukaże się ostatniego dnia maja, oczywiście o północy. Artysta wrzucił na swoje social media krótką zapowiedź nadchodzącej piosenki. Kilkusekundowe wideo niewiele mówi o jej klimacie. Intro na bębnach jest co najmniej enigmatyczne (trochę w stylu Song 2, ale to może być dosłownie WSZYSTKO).

Piosenka wyjdzie 31 maja – czekacie? Czego spodziewacie się po najnowszym utworze Ralpha?

Utwór Duchy jest znowu bardzo blisko Ralpha. Oparty na prostej metaforze, z raczej prostym, aczkolwiek poruszającym tekstem. W tym wydaniu dotyka zderzenie smutku z jednostajnym bitem. Nie do końca tanecznym, lecz miarowym, czy wręcz marszowym, jakby zwiastującym pożegnanie. Rozstrzał między Balem u Rafała a Duchami nie ułatwia odgadnięcia konceptu nadciągającego albumu, może poza muzycznym kierunkiem. Co sądzicie o takiej, nieznacznie dream-popowej odsłonie artysty?

Ralph Kaminski – Duchy (Official Video)

Ralph Kaminski duchy
fot. Paweł Mrowiec

Ralph Kaminski do lata rozkręci się na dobre. Po nieoczekiwanej premierze Balu u Rafała przyszedł czas na nowe. Kiedy dokładnie ukażą się Duchy? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →