fot. Eugeniusz Lokajski

Organek i Ralph Kaminski w singlu „Aniołowie Upadli”


28 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Zespół Organek zaprezentował trzeci singiel z płyty Ocali nas miłość. W utworze gościnnie zaśpiewał Ralph Kaminski.

Organek o Powstaniu Warszawskim

Aniołowie Upadli to trzeci singiel z płyty Ocali nas miłość, którą zespół Organek wydał latem 2021 roku. W utworze gościnnie zaśpiewał Ralph Kaminski. Krążek był projektem muzycznym upamiętniającym 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Płyta stanowi pewnego rodzaju pomost łączący okres Powstania Warszawskiego z rokiem 2021. Punktem wyjścia przy jej tworzeniu były zdjęcia Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok – fotografa, który dokumentował tamten okres. Jak jednak mówił Tomasz Organek, Brok był także artystą i estetą. Na swoich fotografiach łapał wyjątkowe momenty, które w okolicznościach powstania były raczej rzadkie. Biło z nich życie.

organek ocali nas miłość
okładka płyty Ocali nas miłość

Uczestnicy Powstania Warszawskiego fascynują kolejne pokolenia. Życiorysy Powstańców Warszawskich przyciągają uwagę żarliwością zaangażowania w istotne sprawy. Spuścizna życia wielu z nich, mimo że z wyroku historii zakończonego przedwcześnie, jest imponująca. Jedną z osób, których biografia rozbudza wyobraźnię, jest Eugeniusz Lokajski ps. Brok – wybitny sportowiec, genialny fotograf, żołnierz i Powstaniec. Cieszę się, że dzięki Tomaszowi Organkowi i płycie Ocali nas miłość młode osoby mają szansę zetknąć się z życiorysem ich rówieśnika, któremu przyszło żyć i tworzyć w naprawdę trudnych czasach.

– mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego

Aniołowie Upadli to piosenka o końcu, o tragedii złamanego życia ludzi, którzy w obliczu tego, co nieuchronne, lgną do siebie, by przejść na drugą stronę razem. Piosenka od początku została napisana z myślą o Ralphie Kaminskim, który dzięki swojej wyjątkowej interpretacji oraz niebanalnej osobowości nadaje jej szerszego znaczenia. Pełna godności postawa wobec zła wynosi pozorne ofiary na piedestał.

– komentuje utwór Tomasz Organek

Organek feat. Ralph Kaminski – Aniołowie Upadli

Sprawdź także: Rytmy Roku 2021: Polski rock – oto najlepsze płyty

Zespół Organek zaprezentował trzeci singiel z płyty Ocali nas miłość. W utworze gościnnie zaśpiewał Ralph Kaminski. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Organek o Powstaniu […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →