Facebook / Gorillaz

Gorillaz wybiorą się na „Cracker Island”. Zespół zapowiada nowości. Czy wystąpi również na Open’er Festival 2022?


08 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Gorillaz zapowiedzieli nowy utwór – Cracker Island. Snippet już siedzi w głowie i warto wypatrywać kawałka, bo terminarz koncertów zespołu stwarza bardzo ciekawe możliwości.

Nowości od 2D i spółki

Cracker Island będzie pierwszym nowym utworem Gorillaz od wydanych w sierpniu 2021 roku trzech kawałków składających się na Meanwhile EP. Czy będzie to zapowiedź nowego krążka? Tego prawdopodobnie dowiemy się wkrótce. Ostatnie studyjne wydawnictwo zespołu to album Song Machine, Season One: Strange Timez wydane w 2020 roku. Na płycie pojawiła się plejada gwiazd, w skład której weszli między innymi były basista Joy Division i New Order Peter Hook, wokalista The Cure Robert Smith, Beck, St. Vincent, Skepta, slowthai czy Elton John.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie ukaże się Cracker Island, jednak można spodziewać się, że nastąpi to w bardzo, bardzo bliskiej przyszłości. Dostępna jest już opcja pre-save. Gorillaz są obecnie w trasie koncertowej, podczas której grają nowe kawałki. Uwagę zwraca na pewno fakt, że wersja live zawiera gościnny udział basisty i wokalisty Thundercata. Nie zostało potwierdzone, czy muzyk faktycznie pojawi się w studyjnym wydaniu singla, jednak biorąc pod uwagę fakt, że nie wystąpił on na żywo z Gorillaz, a jego wokal puszczano z taśmy, można śmiało założyć, że przy tytule Cracker Island będzie widniał dopisek „feat. Thundercat”. Czy jest to zapowiedź Song Machine, Season Two? A może całkowicie nowy projekt zatytułowany The Last Cult?

Gorillaz – Cracker Island – fragment utworu

Czy Gorillaz wystąpią na Openerze?

Pytanie raczej z kwestii otwartych i pozostające w sferze domysłów oraz spekulacji, jednak miejsce headlinera, które ze względów zdrowotnych zwolniła Doja Cat nadal pozostaje puste. Gorillaz mają koncertowe okienko od 27 czerwca (po koncercie w Luksemburgu) do 2 lipca (występ w Holandii), więc teoretycznie mogliby zająć miejsce autorki Planet Her. Kto wie, może tak się stanie? Zespół wystąpił już na Openerze jako headliner. Miało to miejsce podczas festiwalu w 2018 roku.

Gorillaz zapowiedzieli nowy utwór – Cracker Island. Snippet już siedzi w głowie i warto wypatrywać kawałka, bo terminarz koncertów zespołu stwarza bardzo ciekawe możliwości. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →