Facebook / Gorillaz

Gorillaz wybiorą się na „Cracker Island”. Zespół zapowiada nowości. Czy wystąpi również na Open’er Festival 2022?


08 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gorillaz zapowiedzieli nowy utwór – Cracker Island. Snippet już siedzi w głowie i warto wypatrywać kawałka, bo terminarz koncertów zespołu stwarza bardzo ciekawe możliwości.

Nowości od 2D i spółki

Cracker Island będzie pierwszym nowym utworem Gorillaz od wydanych w sierpniu 2021 roku trzech kawałków składających się na Meanwhile EP. Czy będzie to zapowiedź nowego krążka? Tego prawdopodobnie dowiemy się wkrótce. Ostatnie studyjne wydawnictwo zespołu to album Song Machine, Season One: Strange Timez wydane w 2020 roku. Na płycie pojawiła się plejada gwiazd, w skład której weszli między innymi były basista Joy Division i New Order Peter Hook, wokalista The Cure Robert Smith, Beck, St. Vincent, Skepta, slowthai czy Elton John.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie ukaże się Cracker Island, jednak można spodziewać się, że nastąpi to w bardzo, bardzo bliskiej przyszłości. Dostępna jest już opcja pre-save. Gorillaz są obecnie w trasie koncertowej, podczas której grają nowe kawałki. Uwagę zwraca na pewno fakt, że wersja live zawiera gościnny udział basisty i wokalisty Thundercata. Nie zostało potwierdzone, czy muzyk faktycznie pojawi się w studyjnym wydaniu singla, jednak biorąc pod uwagę fakt, że nie wystąpił on na żywo z Gorillaz, a jego wokal puszczano z taśmy, można śmiało założyć, że przy tytule Cracker Island będzie widniał dopisek „feat. Thundercat”. Czy jest to zapowiedź Song Machine, Season Two? A może całkowicie nowy projekt zatytułowany The Last Cult?

Gorillaz – Cracker Island – fragment utworu

Czy Gorillaz wystąpią na Openerze?

Pytanie raczej z kwestii otwartych i pozostające w sferze domysłów oraz spekulacji, jednak miejsce headlinera, które ze względów zdrowotnych zwolniła Doja Cat nadal pozostaje puste. Gorillaz mają koncertowe okienko od 27 czerwca (po koncercie w Luksemburgu) do 2 lipca (występ w Holandii), więc teoretycznie mogliby zająć miejsce autorki Planet Her. Kto wie, może tak się stanie? Zespół wystąpił już na Openerze jako headliner. Miało to miejsce podczas festiwalu w 2018 roku.

Gorillaz zapowiedzieli nowy utwór – Cracker Island. Snippet już siedzi w głowie i warto wypatrywać kawałka, bo terminarz koncertów zespołu stwarza bardzo ciekawe możliwości. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →