fot. materiały prasowe

Gorillaz prezentują teledysk do „Cracker Island” i pokazują, że w tej kwestii nie mają sobie równych


29 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gorillaz zaprezentowali teledysk do utworu Cracker Island z gościnnym udziałem Thundercata. Kawałek ukazał się już miesiąc temu.

Wszystko zaczęło się na Cracker Island

Cracker Island jest pierwszym nowym utworem Gorillaz od wydanych w sierpniu 2021 roku trzech kawałków składających się na Meanwhile EP. Kawałek prawdopodobnie zapowiada nowy krążek zespołu, ale tego pewnie dowiemy się wkrótce. Ostatnie duże studyjne wydawnictwo Gorillaz to album Song Machine, Season One: Strange Timez wydany w 2020 roku. Na płycie pojawiła się plejada gwiazd, w skład której weszli między innymi były basista Joy Division i New OrderPeter Hook, wokalista The Cure Robert Smith, Beck, St. Vincent, Skepta, slowthai czy Elton John.

Sprawdź także: Netflix i Gorillaz łączą siły. Powstaje pełnometrażowy film

Cracker Island z gościnnym udziałem wokalisty i basisty Thundercata wyznacza nowy kierunek w twórczości 2D i spółki, zaś za kawałkiem stoi koncept w postaci sekty, której przywódcą jest basista grupy Murdoc Niccals. Na więcej konkretów dotyczących dalszych losów Gorillaz przyjdzie nam jeszcze poczekać. Do tego czasu polecamy zapętlanie Cracker Island – bez teledysku lub razem z nim, jednak poleca się tę drugą opcją. Jak zwykle zresztą, jest to kawał dobrej roboty. Klip wyreżyserował współtwórca zespołu Jamie Hewlett oraz Fx Goby.

Gorillaz prezentują teledysk do „Cracker Island” i pokazują, że w tej kwestii nie mają sobie równych
fot. materiały prasowe

Wszystko jest fantazją, wyspa jest koncepcją, a człowiek – kawałkiem lądu. Kilka wieków temu John Donne zauważył, jak bardzo zależni jesteśmy od społeczności. Jednak co w sytuacji, gdy to grupa ignorantów? Jak wydostać się z pułapki Cracker Island?

czytamy w informacji prasowej

Dobrze jest wrócić. Podoba mi się nasz nowy utwór, choć przywołuje dziwne i przerażające wspomnienia rzeczy, które jeszcze się nie wydarzyły

dodaje wokalista zespołu, 2D

Gorillaz – Cracker Island feat. Thundercat

Gorillaz zaprezentowali teledysk do utworu Cracker Island z gościnnym udziałem Thundercata. Kawałek ukazał się już miesiąc temu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Wszystko zaczęło się na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →