Gorillaz nagrali wspólny utwór z Robertem Smithem z The Cure


09 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

To dopiero duet! Zespół Gorillaz zaprosił do wspólnego utworu legendarną postać sceny rockowej – Roberta Smitha z The Cure. Posłuchajcie Strange Timez!

Gorillaz i ich muzyczny serial The Song Machine

Gorillaz kontynuują zapoczątkowany na początku tego roku cykl The Song Machine. To swego rodzaju muzyczny serial, w ramach którego grupa regularnie, co jakiś czas, publikuje nowy singiel wraz z teledyskiem.

The Song Machine to również wyjątkowi goście. Do tej pory w serii wzięli udział slowthai, Slaves, Fatoumata Diawara, basista New Order i Joy DivisionPeter Hook, producentka Georgia, Tony Allen, Skepta, Octavian, a najnowszy odcinek to utwór PAC-MAN z udziałem ScHoolboy Q – posłuchajcie!

Gorillaz – PAC-MAN ft. ScHoolboy Q (odcinek piąty), posłuchaj

Gorillaz i Robert Smith z The Cure we wspólnym utworze

Choć od premiery ostatniego utworu wydanego w ramach The Song Machine minęły już prawie dwa miesiące, Gorillaz nie odpoczywają i właśnie zapowiedzieli kolejny singiel! Szósta odsłona muzycznego serialu grupy ukaże się już niedługo, a swój udział w niej będzie miał wyjątkowy gość – Robert Smith z The Cure!

Dokładna data premiery nowego singla Gorillaz oraz tytuł utworu nie są jeszcze znane. Zespół udostępnił jednak w sieci intrygujące zdjęcie promocyjne, będące pocztówką z kosmosu. Przedstawia ona członków wirtualnego zespołu przebranych za astronautów, którzy znajdują się na jakiejś skalistej planecie, prawdopodobnie na Marsie. Za nimi widać Ziemię oraz postać Roberta Smitha. Coś nam się wydaje, że szykuje się coś wyjątkowego!

Gorillaz Robert Smith z The Cure

AKTUALIZACJA: Wspólny utwór Gorillaz i Roberta Smitha z The Cure już jest!

Właśnie, zupełnie niespodziewanie, na kanale Gorillaz w serwisie YouTube pojawił się wyczekiwany, wspólny utwór z Robertem Smithem z The Cure. Kawałek nosi tytuł Strange Timez, co idealnie odzwierciedla dziwne czasy, z którymi przyszło nam się ostatnio zmierzyć. O tym też opowiada szósty odcinek muzycznego serialu Gorillaz The Song Machine. Na końcu teledysku obserwujemy dość wymowną scenę – Księżyc, a na jego powłoce ogromny napis “BE THE CHANGE”.

Gorillaz Robert Smith z The Cure

Podróż w kosmos z Gorillaz i Robertem Smithem. Posłuchaj Strange Timez!

Sprawdźcie efekty współpracy tego niecodziennego, wyjątkowego duetu, dajcie się zabrać w ich kosmiczną podróż i posłuchajcie singla Strange Timez!

Gorillaz zapowiadają nowy album

To nie koniec niespodzianek! Wirtualny zespół Gorillaz zapowiedział również, że niedługo ukaże się jego nowy album, na którym znajdą się wszystkie utwory z serialowej serii The Song Machine. Season One of Song Machine ukaże się już 23 października, a na płycie poza dotychczasowymi gośćmi, którzy wzięli udział w projekcie, znajdą się również Elton John, Beck, St. Vincent , EarthGang, Leee John, 6LACK Kano, Roxani Arias, EARTHGANG, Joan As Police Woman, Goldlink, Unknown Mortal Orchestra, Moonchild Sanelly, JPEGMAFIA i CHAI. Oto pełna tracklista!

Gorillaz – Season One of Song Machine, tracklista, okładka, preorder albumu

LP1:

 1. Strange Timez (feat. Robert Smith)
 2. The Valley of The Pagans (feat. Beck)
 3. The Lost Chord (feat. Leee John)
 4. Pac-Man (feat. ScHoolboy Q)
 5. Chalk Tablet Towers (feat. St Vincent)
 6. The Pink Phantom (feat. Elton John and 6LACK)
 7. Aries (feat. Peter Hook and Georgia)
 8. Friday 13th (feat. Octavian)
 9. Dead Butterflies (feat. Kano and Roxani Arias)
 10. Désolé (feat. Fatoumata Diawara) [Extended Version]
 11. Momentary Bliss (feat. Slowthai and Slaves)

LP2:

 1. Opium (feat. EARTHGANG)
 2. Simplicity (feat. Joan As Police Woman)
 3. Severed Head (feat. Goldlink and Unknown Mortal Orchestra)
 4. With Love To An Ex (feat Moonchild Sanelly)
 5. MLS (feat. JPEGMAFIA and CHAI)
 6. How Far? (feat. Tony Allen and Skepta)
Gorillaz album
Gorillaz – Season One of Song Machine, okładka albumu

Zapowiada się album pełen plejady muzycznych gwiazd i niespodzianek. Z pewnością jest na co czekać! Dla niecierpliwych – preorder albumu Season One of Song Machine w różnych wydaniach z gadżetami już dostępny na oficjalnej stronie zespołu. Nie przegapcie!

To dopiero duet! Zespół Gorillaz zaprosił do wspólnego utworu legendarną postać sceny rockowej – Roberta Smitha z The Cure. Posłuchajcie Strange Timez! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →